Novi logo foruma

Grafika, DTP, CAD i dizajn

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 19 Jan 2012, 11:33


s0xxx wrote:
Abraxas wrote: A šta mislite o pingvinu u srpskoj nošnji? Da objedinimo linux i sribija u jedan logo? Mislim da je bila neka zajebancija linux pingvin sa šajkačom al ne znam gde sam to video.
Znači srpsko narodno prsluče umesto ovog prsluka i šajkača umesto šešira..
Vec sam to predlozio na jednom drugom forumu pre nego sto sam video ovde - apsolutno za, ili barem samo sajkaca... ;)

Btw, cestitke na trudu da forum odrzite od umiranja. :)
Dobro nam došao živa legendo. :014: :beer:

Nego samo nešto mi nije baš najjasnije u vezi logotipa.
Jel ovo u pitanju samo logotip zajednice ili će biti ujedno i baner?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 19 Jan 2012, 13:43


Maskota i logo. :) A što se tiče banera, to željko posle napravi za čas posla. ;) A dobićemo i vektorske crteže, pa možemo i sami posle eksperimentisati sa time. Željo šta koristiš? AI?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 19 Jan 2012, 14:03


Ok. Logo za forum, a za slike će ići isti logotip ili..?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 19 Jan 2012, 14:15


O tome nismo ni pričali. ;) Ako bude bilo potrebe za time, lako se nalepi watermark ili tekst.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 19 Jan 2012, 14:24


Meni se ne sviđa kod ovog "dobrog" pingvina oblik kljuna, pa ako bi mogla verzija zli kljun (znači taj oblik, s tim što bi verovatno osmehi morao da se promeni) na dobre oči (sa šajkačom). U svakom slučaju odličan rad  :beer:
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 19 Jan 2012, 14:58


Prvo da vam sse zahvalim na dobrodoslici :beer:.
Na baneru ce biti logo foruma (pingvin i tekst slackware Srbija), uz jos koji detalj zavisno od velicine banera. Bice i zao pingvin sa sajkacom nije to problem, prvo da odlucite koji ce biti zvanican. Sto se tice kljuna, moze on da bude spicast kao na zlom pingvinu, ali sve to utice na izraz lica. Oci i kljun mu odredjuju da li ce biti zao ili dobar. Ako dobrom pingvinu stavim ovaj zao kljun, oci mu nece mnogo dati na dobroti. Napravicu sliku pa cete videti.
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 19 Jan 2012, 15:01


@Bocke koristim Ai, ali napravicu vam i EPS fajl da bi mogli da ga otvarate u nekom drugom programu.
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 19 Jan 2012, 15:37


Pa problem je što mi dobri pingvin više liči na majmunče sa ovom njuškom nego na pingvina  :grin:  A to se baš ističe kod ove srpske verzije, zbog manjeg šešira stvara se privid da mu je glava drugačijeg oblika nego kod ovog zlog. Aj ti ispremeštaj pa da vidimo, ali u slučaju neuspeha glasam za srpsku zlu verziju  :)
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 19 Jan 2012, 15:50


Abraxas wrote: Pa problem je što mi dobri pingvin više liči na majmunče sa ovom njuškom nego na pingvina  :grin:  A to se baš ističe kod ove srpske verzije, zbog manjeg šešira stvara se privid da mu je glava drugačijeg oblika nego kod ovog zlog. Aj ti ispremeštaj pa da vidimo, ali u slučaju neuspeha glasam za srpsku zlu verziju  :)
Istina, agresivac izgleda bolje. :)  Ako ne bude neke trece kombinacije, i ja sam za njega. Uostalom, oni koji nisu dovoljno agresivni, obicno nestanu. Mi smo ipak tu da opstanemo  :grin:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 19 Jan 2012, 15:52


Slobodno ti postavi AI. ;) Glavni alat za vektorsku grafiku na Linuksu je Inkscape: http://inkscape.org/. Postoji i u verzijama za Mac OS X i Windows. Inkscape najbolje barata sa SVG datotekama, ali ima mogućnost importovanja i AI formata. EPS nije direktno podržan. Morao bi da se konvertuje na neki način. Baci pogled ovde: http://wiki.inkscape.org/wiki/index.php ... ator_users.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests