Predlozi za logo

Grafika, DTP, CAD i dizajn

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 24
Joined: 02 Oct 2012, 09:38

Post Napisano: 15 Dec 2012, 15:33


Evo par predloga za logo zajednice...
SlackRB.png
SSZ.png
SSZ v2.png
Mogu i nešto ovako da uradim za G+ zajednicu jer je sadašnji logo privremen...



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 15 Dec 2012, 16:56


Није ово лоше само бих ја додао мало glossy ефекта и ,,болдовао'' бих ово S заједно са овом цртом испод. И можда бих још смањио ова друга два слова, ма која варијанта да је у питању.
Овако ми делује мало једноставно. Немој да се љутиш, само ја сам тако доживео ове логотипе ;)



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 24
Joined: 02 Oct 2012, 09:38

Post Napisano: 15 Dec 2012, 18:35


Evo nečeg malo prerađenog...
SRB SSZ.png
Srpski Slack!



offline

Posts: 5
Joined: 07 Nov 2012, 21:03

Post Napisano: 15 Dec 2012, 19:00


сви су лепи а овај задњи је онако прави српски....



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 15 Dec 2012, 20:52


Slackware Srbija je lokalna zajednica korisnika Slackware Linux-a. Ali treba imati na umu da mi nismo nacionalno isključiva zajednica i da mi trenutno u "svojim redovima" imamo i korisnike koji su druge nacionalnosti. Iz tog razloga treba da se maksimalno trudimo da nikome ne namećemo verska, nacinalna i politička obeležja (a zastava je jedno od njih, zar ne?). Uniforma koju pingvin nosi je obeležje koje jasno determiniše zajednicu u geografskom smislu, ali nema ništa što bi neko mogao uzeti kao političku konotaciju i zbog čega bi se neko osećao nelagodno u svom boravku ovde na forumu. Dakle, pošto nam je pingvin u narodnoj nošnji trenutno važeći (aktuelan) logo do koga smo došli nakon višednevnog glasanja svih naših posetilaca, on bi trebao da se nalazi i na predlogu za logo koji ćemo koristiti na G+ stranici (a to je poenta ove teme). Dakle, svi koji su zainteresovani da nam pomognu u odabiru logo-a koji će nas predstavljati na socijalnim mrežama (G+ kao primarna mreža) treba da prilikom izrade idejnog rešenja to uzmu u obzir.
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 24
Joined: 02 Oct 2012, 09:38

Post Napisano: 15 Dec 2012, 22:53


drummer wrote:Slackware Srbija je lokalna zajednica korisnika Slackware Linux-a. Ali treba imati na umu da mi nismo nacionalno isključiva zajednica i da mi trenutno u "svojim redovima" imamo i korisnike koji su druge nacionalnosti. Iz tog razloga treba da se maksimalno trudimo da nikome ne namećemo verska, nacinalna i politička obeležja (a zastava je jedno od njih, zar ne?). Uniforma koju pingvin nosi je obeležje koje jasno determiniše zajednicu u geografskom smislu, ali nema ništa što bi neko mogao uzeti kao političku konotaciju i zbog čega bi se neko osećao nelagodno u svom boravku ovde na forumu. Dakle, pošto nam je pingvin u narodnoj nošnji trenutno važeći (aktuelan) logo do koga smo došli nakon višednevnog glasanja svih naših posetilaca, on bi trebao da se nalazi i na predlogu za logo koji ćemo koristiti na G+ stranici (a to je poenta ove teme). Dakle, svi koji su zainteresovani da nam pomognu u odabiru logo-a koji će nas predstavljati na socijalnim mrežama (G+ kao primarna mreža) treba da prilikom izrade idejnog rešenja to uzmu u obzir.
OK bocke, mogu li dobiti na PM SVG verziju pingvina? Msm da probam sa njim :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2167
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 16 Dec 2012, 11:08


Mislim da za sada ne fali ništa da ostane postojeći logo.
Inače za one koji nisu upoznati, na G+ postoji nova opcija Zajednice, pa je formirana i zajednica Slackware Srbija pored naloga.
Na sledećoj vezi se možete pridružiti zajednici
https://plus.google.com/u/0/communities ... 6415043141" onclick="window.open(this.href);return false;

Apel svim korisnicima. Nemoj da nam se desi kao što je to slučaj sa FB-om da rešavamo probleme u vezi Slekvera na društvenim mrežama.
Društvena mreža je više za blic pitanja, blic vesti i generalno je za zezanje, može poslužiti nekada i za reklamu ili promociju, dok je forum zajednice mesto gde treba rešavati probleme.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 24
Joined: 02 Oct 2012, 09:38

Post Napisano: 16 Dec 2012, 11:33


Mislim da nešto nedostaje logou zajednice na G+...

Možda da se doda plus (+)? Ovako deluje klasično... ne znam, to je samo moj predlog...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 16 Dec 2012, 19:31


Mislim da je to ranije kačeno negde. Pogledaću.

Slažem se da je trenutni logo na Google+ sasvim ok, ali nemam ništa protiv da eksperimentišeš. Ako se bude svideo većini, mogao bi biti postavljen. Ako ne, ostaće ovaj "stari" i "dosadan", ali pouzdan. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 16 Dec 2012, 20:30


Slackware Srbija.rar
(1.46 MiB) Downloaded 495 times
Ovde su ti sve verzije loga, treci u drugom redu je zvanican. Logo je radjen U Ai, ja sam ti sacuvao kao SVG, ali nisam siguran da li ce kao SVG da poremeti gardiente na logu. Ako bude problema reci pa cu ti okaciti PNG ili mozdaTIF u lajerima u velikoj rezoluciji.
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest