Izvlacenje 3D reljefa

Grafika, DTP, CAD i dizajn

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 14 Apr 2013, 00:17


Radili slucajno ko ovde na forumu ovo ili zna nekoga ko radi? Ima neki program koji iz jpg slike izvuce sam reljef pa ga samo malo doradis, ali ja taj program nikako da nadjem. Ja reljef radim u ArtCamu, ali sve manuelno. Moze od da izdeli sliku po bojama pa ti po bojama polako izvlacis reljef, ali znas koliko boja moze da ima na jednoj slici. Neke prostije slike OK, ali nesto zahtevnije je lakse rucno iscrtavati vektore pa izvlaciti. E ovaj program sam siguran da ima, pojavio se malo posle onih 3D stampaca, negde mi je u secanju da sam mozda jednom naleteo na njega ali nema sansi da se setim gde. Svaka informacija dobrodosla, ako slucajno naletite na nesto ovako javljajte :beer:
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 14 Apr 2013, 00:37


PhotoToMesh možda, sećam se da sam jednom naišao na neki sličan program ali, skleroza, stari se ;) .
Ako naiđem na nešto slično javim se.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 14 Apr 2013, 01:01


Nije ovaj, znam za njega. Hvala u svakom slucaju. Znam da je bio primer nekog kuceta, izvuce covek reljef na klik, jos i one brazdice kao krzno. Ja se odusevio, ali kako sam trazio nesto drugo kontam vraticu se pa cu videti sta jos moze i gde da ga nadjem, ali zaboravih i to je to. Sve mi je to palo na pamet zbog sledeceg: kaze mi covek koji ne zna sta je vektor, jpg, png, itd. da mu napravim neku sliku. Ja mu napravim, on mi salje posle sat vremena jpg reljef te slike sa sve bojama, 90% detalja izvuceno i pita me "jel mi ovo dobro". Ja mu kazem "brate meni bi za to trebalo 6 sati". Pitam ga u kom programu je to radio, on mi nesto zaplice, pa znas to meni masina ovo, ono, vidim koliko je sati necu da navaljujem.
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 14 Apr 2013, 02:42


CarveWright STL Import Software nemože da škodi, a možda bude korisno :) .

http://store.carvewright.com/product.ph ... ctid=19569" onclick="window.open(this.href);return false;



Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest