"Par" pitanja

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator

Post Napisano: 08 Jan 2017, 19:10

Dopunio sam prethodnu poruku sa novim informacijama, pa baci pogled.

Elitni član
Elitni član

Post Napisano: 08 Jan 2017, 19:33

Ma jok, druže. Ni da bekne.
Skinuo je on fajl, ubacio ga u rules.d, restartovao sam komp, ponovo ubacio karticu ali ništa. Niti je vidi u thunaru, niti hoće da ga montira komandom.

Čudi me. Da ne vidi uopšte bio bi neki drajver. Ovako, vidi se u ispisu komandi a nema ga.

Administrator
Administrator

Post Napisano: 08 Jan 2017, 19:43

Ne znam drug. Ostao sam bez ideja. :)

Možda čačkanje po udev pravilima, ali to je živa muka. Ako ti je hitno, rekoh ti, uzmi eksterni USB čitač. To čudo nije skupo a trebalo bi da radi bez problema. Ti integrisani čitači na laptopovima iz nekog razloga ponekad znaju biti problematični.

Povremen korisnik
Povremen korisnik

Post Napisano: 26 Jan 2017, 11:59

Pokušaj live distro - npr. Knoppix - pa pa ako čitač proradi, pogledaj učitane module i proveri da li se isti učitavaju i na Sleku, a ako ne - onda je tu problem..

Post Napisano: 03 Feb 2018, 10:02

bok svima ... a da i ja nešto priupitam...koje repoe bi trebao imati i kako podesiti slackpkgplus, inače sve programe instaliram sa slackbuilds-a samo poneki gotovi sa alienbobovih repoa...inače koristim xfce iako instaliram sve tj. i kde prilikom instalacije...

Administrator
Administrator

Post Napisano: 03 Feb 2018, 18:45

Pozdrav @bikerbj

imaš ovde čitavu temu vezanu za slackpkg+

Obzirom da je u pitanju dodatak na slackpkg alat, repo za Slackware verziju koju koristiš podešavaš u /etc/slackpkg/mirrors samim tim tu ti je i za xfce i za KDE okruženja i pakete koji dolaze uz instalaciju. Ono što imaš u slackpkg+ je mogućnost dodavanja onih repoa koji ne sadrže pakete koji dolaze uz samu Slackware instalaciju, kao na primer alienbob-ovih repoa (na primer multilib, ktown) kao i dodavanje drugih repoa u koje imaš dovoljno poverenja :)

Za podešavanje dodatnih repoa imaš i primer u samom config fajlu /etc/slackpkg/slackpkgplus.conf

SBo pakete i dalje održavaš kao i do sada, ručno ili putem alata sbopkg, sbotools ili neki treći...

Baci pogled na temu u vezi slackpg+ pa ako bude dodatnih pitanja postavi pitanje u toj temi ili napravi novu da ne zatrpavamo ovu svaštaru od teme :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”

Post Reply