Pomoc kod instalacije

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Posts: 2
Joined: 09 May 2012, 21:32

Post Napisano: 09 May 2012, 21:50


Vec par puta bezuspjesno pokusavam da instaliram Slackware. Ovaj put sam uradio sve kako je prikazano u tutorialu i opet imam istu "gresku". Uspjesno sam instalirao OS ali kod podizanja sistema trazi mi se neka lozinka koju sam probao da izbjegnem sa enter ili unosom root lozinke. U oba slucaja mi poslije stize nek mail i trazi neke odgovore. Ako mi vi ovaj put ne pomognete definitivno cu da odustanem od linux-a.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 09 May 2012, 23:00


Možeš li nam dati što više detalja? Kakva "greška", mailovi, odgovori? Da li ti se podigne sistem i da li se možeš ulogovati kao root?

Što nam više informacija daš, brže ćemo ti pomoći. ;)



offline

Posts: 2
Joined: 09 May 2012, 21:32

Post Napisano: 09 May 2012, 23:22


Problem je bio kod darkstar login zahtjeva. Rijesio sam to uz pomoc neta. Nakon logovanja sa root password-om trebalo je samo startati sa "startx". Toliko pokusaja i gotovo da odustanem.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 10 May 2012, 00:39


Samo jedna napomena (savet):
Nemoj da prijavljuješ kao root, pa da onda startuješ sistem sa

Code: Select all

startx
Prijavi se kao običan korisnik, pa onda startuj sistem. Dakle, ne kucaj root kao username i root lozinku kao password, već tvoje korisničko ime i lozinku korisničkog naloga.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 May 2012, 01:14


Baci pogled i ovde: viewtopic.php?f=38&t=1412" onclick="window.open(this.href);return false;. Ako imaš neko pitanje, slobodno. ;)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 99
Joined: 12 Jan 2012, 10:22
Location: Novi Sad

Post Napisano: 10 May 2012, 08:41


Nece ni meni X da se pokrene odmah nakon instalacije sistema. Ne mogu se tacno setiti kakvu gresku ljavlja, nesto kao no screen selected, ili no display found. Nisam nikada pokusao da otkrijem o cemu se radi jer problem resavam instalacijom drajvera za graficku.
U ranijim verzijama Slackware-a je radilo i bez drajvera.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 May 2012, 19:16


Zero, tvoj problem je najverovatnije vezan za X drajver. To je već drugačija tematika i najbolje je da postaviš novu temu. :)

Po meni to zvuči kao problem sa nouveau (novim FLOSS nVidia drajverom).


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests