Problem sa pravljenjem instalacionog USB diska

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 10 Nov 2013, 23:02


Interesuje me da li je postupak isti i kada bi smo kreirali bootabilni flash i sa druge distribucije linuxa za slackware? I da li taj setup file koji sluzi za pokretanje instalacije moze da se prekopira iz .iso file kada ga unmountujemo, a imamo ga ves skinutog na nekoj lokaciji na kompu, a ne mora preko interneta ?
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 11 Nov 2013, 11:00


Opisani postupak predstavlja način kreiranja butabilnog USB diska iz neke postojeće linux distribucije (ili iz Windows-a korišćenjem programa dd za windows). Inače, img fajl nije potrebno preuzimati sa net-a ako pri ruci imaš instalacioni dvd slack-a.
Za ovu operaciju vam je neophodan usbboot.img fajl koji je veliki svega 25mb i koji se nalazi u direktorijumu usb-and-pxe-installers na bilo kom slackware repozitorijumu (ili na Slackware instalacionom disku).
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 11 Nov 2013, 14:18


Možeš koristiti i program UNetbootin na bilo kojem sistemu da bi spakovao butabilan Slekver na USB stick.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 11 Nov 2013, 14:22


s opaskom da unetbootin ne radi baš uvijek. sigurnija je, čini mi se, prva metoda ;)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 11 Nov 2013, 16:47


Nije mi se još to desilo, ali ti verujem da je moguće.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 11 Nov 2013, 16:55


Kad mi je jednom Unetbootin napravio bootabilni fleš kako treba, od tad ne diram taj fleš :) Meni je problem pravio Unetbootin a ne nešto drugo. Mislim da za 14.1 najbolje koristiti zvanično uputstvo jer je bilo dosta sitnijih i krupnijih izmena u /usb-and-pxe-installers/ direktorijumu na instalacionom disku.

Jednom napravljen fleš ili narezan cd sa Slackom može se iskoristiti i za instalaciju sa ftp/http.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 11 Nov 2013, 23:56


hvala svima na odgovorima :) sto se mene tice mozete delite sve poruke do sada pa neka ostane samo zvanicno upustvo ...
The quieter you become the more you are able to hear.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 12 Nov 2013, 19:16


jednostavno ne radi unetbootin metoda... zadam mu .iso file i nista ne nabaci a primera radi za mint kde je odma nabacio....

sad mene interesuje kada nabacim taj file od 25 mb sa dd komandom kako pored toga da na usb nabacim i .iso file kada ako ponovo koristim dd komandu ona izbrise sve... nema poente...

moze pomoc :(
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 15 Nov 2013, 00:25


Preuzeo sam zvaničnu ISO sliku sa ZVANIČNE ADRESE. Nisam koristio torrent. Formatirao sam fleš usb u fat32 i pokrenuo Unetbootin. Unetbootin je uredno odradio posao, napravio butabilni usb fleš i prebacio fajlove sa ISO na flešku.

Upravo instaliram novi Slackware 32bitni 14.1 na drugi fleš usb od 16gb. Izabrao sam opciju da sam pronađe instalaciju preko USB-a, radi bez greške.

Mogu odmah da kažem da je instaler malo sređen i dorađen. Od samog početka postoje neka nova objašnjenja. Ne mogu sad tačno da objasnim koja objašnjenja. Ne znam ni kako bih objasnio :(

Primećuje se odmah i da je promenjen font. Instaler sada izgleda mnogo lepše iako je skoro sve isto :D Baš mi se đa.

Da ponovim još jednom. Unetbootin je uredno prebacio instalaciju na flešku, napravio je butabilnom, pokrenuta je instalacija, izabran je način instaliranja putem usb diska (to je ono novo), sve ide bez ikakavih problema.

@bad63r tražio sam te na ircu da ti prenesem ovo, ako pročitaš ovo svrati u subotu uveče na irc da vidimo dokle si stigao :beer:
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 18 Nov 2013, 18:12


samo da javim i vama da sam uspeo da nabacim na usb instalaciju slackware-a 14.1 preko universal usb installer-a tako da ocekujte me sa novim slackom kad prodju ispiti :)

haha i dalje ne verujem
coool
zz
The quieter you become the more you are able to hear.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests