Slackware 13 i Backtrack 4

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Posts: 2
Joined: 07 Mar 2010, 14:22
Location: Novi Sad, Serbia

Post Napisano: 07 Mar 2010, 14:33


Pozdrav svima,

Juce sam instalirao BackTrack 4 i Slackware 13.
Prvo sam instalirao BackTrack gde sam dobio GRUB kao boot loader, posle toga Slackware, medjutim, kada sam instalirao Slackware Lilo mi je prepisao GRUB i u Lilu nije postojala opcija za BOOT BackTracka...

Posle par sati googlanja itd, nisam uspeo da podesim lilo.conf da prepoznaje i Backtrack, pa sam ponovo reinstallirao BackTrack, sada ponovo kao boot loader imam GRUB, medjutim sada GRUB ne vidi Slackware :( ....

Mislim da je verzija gruba 1.0 s obzirom da menu.lst izgleda ovako nekako:
#
title . BackTrack 4
uuid . 5a503ba6-cbf5-4bb4-92e8-a5bef4595993
kernel . /boot/vmlinuz-2.6.30.9
root=UUID=5a503ba6-cbf5-4bb4-92e8-a5bef4595993 ro quiet splash
initrd . /boot/initrd.img-2.6.30.9
quiet
#

#pa sledeci boot i sve tako...
kada kucam "grub --version" izlazi:
grub (GNU GRUB 0.97) ...
Ima li neko ideju kako ovo moze da se namesti, koji loader da koristim? Da vracam lilo ili da ostanem na  grube-u?

Hvala puno...
Don't you find it Funny that after Monday(M) and Tuesday(T), the rest of the week says WTF?



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 149
Joined: 03 Dec 2007, 18:10
Location: Srbija - Sabac
Contact:

Post Napisano: 07 Mar 2010, 15:11


Jesi li na Slackware probao u consoli da kucas liloconfig ili liloconf ne mogu sad da se setim sta treba da se otkuca jer sam davno to podesavao...



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 07 Mar 2010, 15:22


Bilo je potrebno da u /etc/lilo.conf na Slack-u dodaš putanju do grub-a od backtrack-a, a taj grub da instaliraš na / particiju na koju si instalirao backtrack. Posle samo u lilo-u na slacku dodaš drugi linux, i označiš na kojoj je particiji instaliran. Onda preko LiLo-a od slack-a pokreneš backtrack, čiji će grub podići sistem, i to je to.
Image



offline

Posts: 2
Joined: 07 Mar 2010, 14:22
Location: Novi Sad, Serbia

Post Napisano: 07 Mar 2010, 23:24


Evo ovako, posto nisam mogao u opste da upalim slackware, jer mi se reinstalacijom BT-a izbrisao Lilo, podigao sam Slackware sa diska i ponovo instalirao lilo prema sledecem:

1) Windows
2) Slackware
3) Backtrack

naravno, los pokusaj opet, backtrack nece da se ucita...

Idem kako je Mladen rekao,  Sada kada opet mogu da pristupim lilo.conf-u, moze li mi reci neko kako da dodam u lilo.conf putanju do gruba i kako da ponovo instaliram Grub a da ga pri tome spakujem na istu particiju gde i backtrack?

ako opet pokrenem instalaciju backtracka on ce mi opet prepisati lilo... :)

Hvala puno...
Don't you find it Funny that after Monday(M) and Tuesday(T), the rest of the week says WTF?


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests