startx podesavanja

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Posts: 8
Joined: 07 Dec 2010, 18:06

Post Napisano: 07 Dec 2010, 23:27


kako da startujem kde tj. x automatski pri bootovanju, probao sam sa "id:3 initdefault: >> id:4:initdefault"
ali nista se ne desava verovatno treba nesto promeniti a ja sam samo dodao id:4:initdefault to je jedno,
drugo pri startovanju grafike stalno mi se pojavljuje "starting Akonadi server" i nesto ocitava proverava i mnogo je sporo, smara me to, jel moze bez toga, nekako da se ukine



offline

Post Napisano: 07 Dec 2010, 23:33


pa treba samo izmeniti kao sto si napisao  id:3:initdefault u id:4:initdefault u /etc/inittab, i to ce automatski startovati X (treba samo jedan od ova dva da stoji u inittab)
A okruzenje si verovatno izabrao kroz setup, ako nije pravo, pokreni xwmconfig i odaberi okruzenje, a to za akonadi, ne znam tacno, moras pogledati po KDE system settings-u
Last edited by branko on 07 Dec 2010, 23:34, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 07 Dec 2010, 23:42


Problem sa Akonadi serverom je nažalost prisutan kod nekih audio sistema u Slackware 13.1 stable -u, ali u current -u je sve OK. Tako je bilo i na mom računaru sa S13.1 32bit, trenutno imam S13.1_64-current (doduše current od pre oko mesec dana :)) i sve radi normalno.
If you don't care where you are, then you ain't lost.



offline

Posts: 8
Joined: 07 Dec 2010, 18:06

Post Napisano: 08 Dec 2010, 08:51


Pa sta predlazete, da li kad podesim mrezu pa updejtujem mozda ce se skloniti akondi?



offline

Post Napisano: 08 Dec 2010, 09:23


Ja ne koristim 13.1 sa KDE-om, ali kada sam koristio to mi se pojavilo prvi put samo, a mozda i neki vise, ali se ne secam, znam da nisam imao takvih problema :( mozda ce se srediti, a mozda se moze izgooglati pa naci resenje. U svakom slucaju podesavanje mreze i update systema je pozeljan ako ga vec oces koristiti.



offline

Posts: 8
Joined: 07 Dec 2010, 18:06

Post Napisano: 08 Dec 2010, 09:47


Nazalost, izgleda da cu se vratiti na ubuntu, jer ipak nisam ja neki programer, zadivila me slackware grafika, tj brzina screensejvera, ali vidim da mnogo toga treba rucno podesavati, pre sam koristio slackware 12 i isto sam bio odusevljen to je moj prvi linux na koji sam naisao ali nekako mi je ubuntu vise meni naklonjen, bez distro ljutnje branko, zavidim ti na znanju.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 08 Dec 2010, 17:10


Pogledaj u KDE kontrol centru opcije, da se isključi akonadi server iz startnih servisa, a isto tako postavi KDE kao predefinisano okruženje, i korisnički nalog koji će se automatski logovati.
Image


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests