Pozitivne kritike za Slackware 12.2

Ovaj deo je namenjen diskusiji koja nije vezana ni za jednu prethodnu kategoriju, a tiče se Slackware linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 03 Jan 2009, 20:42


pOŠTOVANI SLACKWERI, DA ČUKNEM U DRVO, ODUŠEVLJEN SAM OVOM NOVOM DISTRIBUCIJOM. pRIZNAJEM DA SAM ISPROBAO 5-6 DISTRIBUCIJA. :) aLI NEKAKO, MOŽDA BAŠ ZBOG ISTORIJE OVE DISTRIBUCIJE, MOŽDA ZBOG SAMOG IMENA (ŠTA ZNAČI?), MOŽDA ZBOG SVE VEĆEG BESA PREMA WINDOWSU, MOŽDA ZBOG TOLIKIH iso DISKOVA 3+3 MILINA JEDNA. kAD ČOVEK ČUJE DA OS OBUHVATA 6 CD-A, NE MOŽE DA OSTANE RAVNODUŠAN.
kOMPAJLIRAO SAM KELNER, PROČITAO HTML BOOK, MAN STRANE MANJE VIŠE, SVE JE BRZO, JAKO I STABILNO I IMA DOOOOOSTA PROGRAMA ZA SVE I SVAŠTA.
tOLIKO ZA SAD, ŽURIM DA VEČERAM.
jEDINO JOŠ UVEK ME MUČI WIRELESS. dA LI JE DO KARTICE, DA LI JE DO MREŽE, DO PROVAJDERA, DO ip ADRESE, NE ZNAM VIŠE GDE DA UDARIM. iL NEKOG DA RAZBIJEM KO BAS.

sRETNA NOVA GODINA. i PUNO SLACK-A.
Last edited by miloslack on 27 Jan 2009, 13:46, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 67
Joined: 31 Dec 2007, 15:27
Location: Зубин Поток
Contact:

Post Napisano: 03 Jan 2009, 22:36


Najpre mogao bi da isljučiš Caps Lock jer kada na forumu pišeš velikim slovima to je isto kao da vičeš na nekoga a i nije nekako lepo za oči a i nije po jezičkim propisima. Ovu primedbu možeš a i ne moraš da prihvatiš samo te savetujem.
Dalje, ne moraš da sudiš o distribuciji na osnovu broja diskova. To što Slackware ima gomilu paketa koji dolaze na diskovima nije garancija da je sistem dobar. Pa Windows Vista dolazi na jednom DVD-ju (što je ekvivalent 6 CD-a) pa nije dobar sistem.
Što se tiče besa prema Windowsu, nemoj da budeš ogorčen nego usmeri svoju energiju na pozitivniji način. Svaki sistem ima svoje prednosti i mane.
Nadam se da je ovo samo jezička greška tj. lapsus nisi kompajlirao kelner nego kernel.
Za wireless probaj da daš neke konkretnije podatke u novoj temi i probaćemo da pomognemo.

Ovo su neki dobronamerni saveti, nadam se da se ne ljutiš.. Pozdrav i dobrodošao..
Ko ovde ne poludi taj nije normalan



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 05 Jan 2009, 00:43


Imaš i Slackware na DVDiju, ako te mrzi da se cimaš sa 6 diskova.
Ah ta mržnja proistekla iz retardiranosti operativnog sistema zvanog vindovz čini čuda: čovek je u stanju da 3 dana ronja po netu za rešenje problema, samo da se ne vrati na vindovz na kojem je to moguće resiti iz 3 next-a  :grin:
Sa linuxom si sigurno miran što se tiče reinstalacije sistema do izlaska nove verzije (po uslovom da nisi sam nešto zeznuo na sistemu).
Za probleme traži rešenja po netu, uglavnom može da se nađe i naravno pitaj ovde na forumu.
A za velika slova mislim da nije pisao namerno, sudeći po tome da je držao shift ka je hteo da otkuca velika slova, a posle ga verovatno mrzelo da menja.  :grin:
U svakom slučaju dobro došao.
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 67
Joined: 31 Dec 2007, 15:27
Location: Зубин Поток
Contact:

Post Napisano: 05 Jan 2009, 23:39


Upravo to hoću da kažem da čovek ne treba da mrzi ni jedan sistem bez potrebe. Ja shvatam ljude koji koriste windows ne kažem da je sranje zato što postoje svakodnevne situacije kada nisam raspoložen da kucam po konzoli da bi osposobio najjednostavniju stvar da radi. Na primer da bi mountovao usb moram da kucam mount /dev/sdb1 /mnt/usb pod uslovom da mi je direktorijum usb kreiran prethodno. Da ne pričam da sam nov u svetu linuxa i da ne znam da je usb kao blok uređaj predstavljen u mom linuxu kao /dev/sdb1. A ako mi dođe drugarica da pregledamo slike sa žurke koje se nalaze na usb-u a ja kucam po konzoli reći će mi da nisam normalan i da uzmem "onaj normalni windows" da pregledamo to na brzinu. Šta ako moram da idem na faks na predavanja i imam samo pola sata fore da nešto odradim i za pola sata mogu na windowsu a na linuxu za to isto mi treba sat vremena (po uslovom da znam šta radim).  Ali sa druge strane linux je bolji za ljude koji imaju i hoće da izdvoje svoje slobodno vreme na podešavanje linuxa. Na taj način je moguće naučiti mnogo toga o operativnim sistemima uopšte i o mrežama na primer. I jedan i drugi sistem imaju mane i prednosti i ne trebamo mi biti advokati ni jednog ni drugog. Svako ima različite potrebe. Ne treba se cimati mnogo oko toga. Ja na primer koristim i linux i windows a može se videti da se javljam iz vindowsa jer još nisam podesio moj buđavi modem ali radim na tome. Pozdrav i nadam se da nisam nikog isprovocirao jer mi to nije bila namera već da kažem svoje mišljenje. PoZZ
Ko ovde ne poludi taj nije normalan



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 06 Jan 2009, 01:18


Ja imam potrebu da mrzim windows  :grin: Šala naravno, ne mrzim ga (baš toliko  :P), ali posle linuxa sam shvatio koliko je on ograničen u svemu. Jeste da je na linuxu teško namestit da radi i najobičnija stvar, ali kad jednom namestiš to radi bolje od windowsa. A da ne pominjem stabilnost sistema. Drago mi je što sam se oslobodio stvari kao što je često restartovanje posle instalacije nekog programa, zatim virusa i sl. problema, "Don't send" poruke i sl.
Windows sam prestao "silom" prilika da koristim jer je jednostavno sam crko posle dužeg perioda upotrebe bez formatiranja i sada više ne može ni da se bootuje, a mrsko mi da radim format. Koristim ga sad jedino preko virtualne mašine zbog MS Offica jer mi treba za fax.
U linuxu najvise volim skripte (nije da sam baš stručan sa njima, ali uspem da odradim proste stvari i uštedim sebi vreme), mountovanje usba možeš namestit na kombinaciju tastera ako hoćes, kao i mnoge druge stvare koje u winu možeš da uradiš samo preko posebnih programa koji naknadno usporavaju sistem ako ih ima previše, a u linuxu je to sve "prirodno". Slackware volim baš zato što je default sistem i sve moraš da namestiš sam, samim tim prilagođavajući ga svojim potrebama. Veruj svo "izgubljeno" vreme se višestruko isplati  ;)
Jedina mana je što ne mogu igre, al to i nije njegova mana nego mana ovih što prave igre, pa ih rade u DirectXu  :(
Razumem ljude koji koriste windows, jednostavno lakši je za upotrebu. To isto kao kad bi mene terali da naučim kako radi/se popravlja auto, a ja samo želim da ga vozim. A koga to zanima, on uzme sam pa nabudži sebi kola koja idu bolje nego ranije. Ko razume, shvatiće  :grin:
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 67
Joined: 31 Dec 2007, 15:27
Location: Зубин Поток
Contact:

Post Napisano: 26 Jan 2009, 15:19


To isto kao kad bi mene terali da naučim kako radi/se popravlja auto, a ja samo želim da ga vozim. A koga to zanima, on uzme sam pa nabudži sebi kola koja idu bolje nego ranije. Ko razume, shvatiće
Ovo je sjajna rečenica. Upravo sam ovo hteo da kažem. Većina korisnika računara su samo vozači automobila a manjina automehaničari.
Ko ovde ne poludi taj nije normalan


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests