Sbopkg GUI?!

Ovaj deo je namenjen diskusiji koja nije vezana ni za jednu prethodnu kategoriju, a tiče se Slackware linuxa

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 22 Jun 2016, 19:19


Nisam našao temu da se ranije pisalo o ovome a ja sam danas naleteo na LQ forumu, možda je novi alat (za mene svakako jeste) a možda ga je neko već probao i/ili koristi.

Verovatno većini dugogodišnjih Slackware korisnika ovo i nije preterano zanimljivo ali svežim korisnicima može biti zanimljivo.

U pitanju je sbopkg ali ovaj put sa grafičkim korisničkim interfejsom, baziran na PyQt. Još nisam stigao da probam i vidim o čemu se radi jer nemam šta da instaliram :) ali evo linkova pa ako neko ima neku korisnu informaciju neka javi.

—:> Veza ka temi na LQ forumu <:—
—:> Veza ka sbopkg_gui <:—
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 22 Jun 2016, 22:29


ovo bi početnicima moglo biti vrlo zanimljivo, pogotovo zbog rješavanja zavisnosti :)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 36
Joined: 01 Jun 2016, 18:07

Post Napisano: 23 Jun 2016, 15:15


Одлично. само sbopkg не решава увек међузависности. Ја сам пробао гпартед да инсталирам, покупило је нешто, али није све, пакете које су већ инсталирани, неће да надогради.

Зато, ја само узимам оно што ми слацк пружа, а остало, са бојазношћу. А слацк свакако има много тога да понуди, да не кажем све.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 23 Jun 2016, 19:30


aklon wrote:само sbopkg не решава увек међузависности
Sbopkg ne rešava međuzavisnosti, on to nema. Međutim na međuzavisnosti se može uticati i regulisati red kojim će se paketi napraviti, što dođe kao rešavanje zavisnosti, "the slack way". O tome je Bocke pisao u više navrata. Radi podsećanja i svežih korisnika postaviću link kasnije.

Ovih dana nisam nešto pri računaru pa ne mogu da izdvojim vreme da pregledam šta sad radi sbopkg_cli i šta je u planu za dalji razvoj.

Za automatizovano rešavanje međuzavisnosti sbopkg paketa, koristio sam sbotools. Ne znam da li je sbotools funkcionalan u -currentu u ovom stanju ali na 14.1 nikada nije pravio probleme (meni).
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 23 Jun 2016, 21:35


stereo wrote: Za automatizovano rešavanje međuzavisnosti sbopkg paketa, koristio sam sbotools. Ne znam da li je sbotools funkcionalan u -currentu u ovom stanju ali na 14.1 nikada nije pravio probleme (meni).
Nažalost, sbotools trenutno ne radi u -currentu jer ga vidi kao verziju 14.2

Code: Select all

# sbocheck 
Pulling SlackBuilds tree...
Unsupported Slackware version: 14.2
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 52
Joined: 16 May 2016, 20:54

Post Napisano: 02 Jul 2016, 16:36


drummer wrote:
stereo wrote: Za automatizovano rešavanje međuzavisnosti sbopkg paketa, koristio sam sbotools. Ne znam da li je sbotools funkcionalan u -currentu u ovom stanju ali na 14.1 nikada nije pravio probleme (meni).
Nažalost, sbotools trenutno ne radi u -currentu jer ga vidi kao verziju 14.2

Code: Select all

# sbocheck 
Pulling SlackBuilds tree...
Unsupported Slackware version: 14.2
Sbotools sjajno radi na novoj 14.2 verziji, samo ga treba preuzeti sa zvaničnog sajta umesto sa SlackBuilds.org.

Pozdrav svima!



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 03 Jul 2016, 18:40


For Slackware 14.0, 14.1, or 14.2, you need the latest release in the 2.x branch, which is available here as a source tarball or as a ready-made package. We're still waiting on SlackBuilds.org to open up their submissions so we can upload 2.0 to the sbotools on SlackBuilds.org page.
Nisam ni sumnjao da će novija verzija raditi, ali očigledno još uvek nije otvoren prijem na SBO za 14.2 :). Svakako, hvala za info :)
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests