Savet u vezi CMSa...

Razvoj web prezentacija, web aplikacija i sve ostalo vezano za tematiku

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Jan 2011, 19:48


Pozdrav društvo!
Potreban mi je savet u vezi CMSa. Nedavno smo prijatelj i ja razgovarali o mogućnostima pokretanja sajta koji će se baviti popularizacijom nauke, sa posebnim osvrtom na očuvanje životne sredine i primenu postojećih naučnih dostignuća u razvoju zelenih tehnologija. Ideja je nastal jer obojica već duže vreme imamo blogove sa ličnim stavovima o pomenutim temama. Budući da nemam nikakvo konkretno iskustvo sa CMS konceptom, rešio sam da se konsultujem sa vama drugari. Ja poznajem u izvesnoj meri programiranje CGI skripti u Python-u, Perl-u i u manjem obimu PHP-u, kao i povezivanje iz pomenutih jezika sa PostgreSQL i MySQL bazama. Znanje koje je povezano sa bioinformatikom i hemoinformatikom, a koje je verovatno primenljivo i u opštem slučaju. Ipak, razvoj sajta od nule je pozamašan posao, debagovanje još pozamašniji, a budući da će sajt imati mahom autore koji nisu dovoljno upućeni u programiranje, pa čak ni u HTML, to je CMS zasigurno najbolje rešenje u pomenutom slučaju.
Razmatrali smo Joomla! i Drupal. Na internetu gotovo da su mišljenja podeljena u odnosu 50 : 50...

Hvala  :)
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 10 Jan 2011, 21:04


Ako mene pitaš - Joomla, ako treba forum SMF, mada i phpBB može da prođe.
Meni se drupal ni najmanje ne sviđa, iskreno.
Last edited by Anonymous on 10 Jan 2011, 21:05, edited 1 time in total.
Image



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Jan 2011, 22:40


Hvala Mladene!
Joomla je bila i prvi favorit u našoj diskusiji, jer neki sajtovi sa srodnim sadržajem o nauci, npr. Astronomski magazin, su pomoću Joomla -e organizovani. Dakle Joomla!  ;)
Ako sve bude išlo po planu i sajt zaživi online za koji mesec, pohvaliću se na forumu obavezno, a i link ka slackware-srbija je zagarantovan, jer nauka danas ne ide bez GNU/Linux -a  :afro:
If you don't care where you are, then you ain't lost.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 10 guests