Slackel
Moderator: Urednik
-
Poznata ličnostoffline
- Posts: 80
- Joined: 05 Apr 2012, 05:45
- Location: Cyber Space
Slackel
je linux distribucija i LiveCD
koja koristi "current" verziju Slackware-a
i najnoviju verziju KDE grafickog interfejsa.
http://www.slackel.gr/
Slackel je linux distribucija zasnovana na Slackware i Salix linux-u.
i potpuno je kompatibilna sa svim paketima koji stizu za njih.
Slackware i Salix korisnici
mogu slobodno koristi Slackel repozitorijum-e.
P.S.
Long live linux
je linux distribucija i LiveCD
koja koristi "current" verziju Slackware-a
i najnoviju verziju KDE grafickog interfejsa.
http://www.slackel.gr/
Slackel je linux distribucija zasnovana na Slackware i Salix linux-u.
i potpuno je kompatibilna sa svim paketima koji stizu za njih.
Slackware i Salix korisnici
mogu slobodno koristi Slackel repozitorijum-e.
P.S.
Long live linux
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Resistance is futile, you will be asimilated!Ubuntu
http://laikexpert.googlepages.com
http://laikexpert.googlepages.com
-
Prijatelj forumaoffline
- Posts: 1053
- Joined: 18 Feb 2012, 15:14
- Location: Despotovac
E, izgubih 2 i kusur sata oko ovog Slackel-a 
Zezaju efekti kao u početku na Slackware-u, a preuzeo sam 64-bit verziju i kad instaliram - a ono 32-bit. Ne mrzi me, sutra ću ponovo, baš da proverim, ali gotovo sam siguran da sam u pravu
Javljam se sa svežim vestima.
Elem, koristi gslapt i slapt-get... Sve je GUI, lepo, Konzola i ne treba
Lepo skockana grčka distribucija (helenistička) 
Nema podešavanja mirror-a kao na Slackware-u. Gslapt je krcat paketima.
Kernel 3.2-13, KDE 4.8.2, Dolphin 2.0...
Može se preuzeti samo KDE verzija, u stvari samo ona i postoji.
Zezaju efekti kao u početku na Slackware-u, a preuzeo sam 64-bit verziju i kad instaliram - a ono 32-bit. Ne mrzi me, sutra ću ponovo, baš da proverim, ali gotovo sam siguran da sam u pravu
Javljam se sa svežim vestima.
Elem, koristi gslapt i slapt-get... Sve je GUI, lepo, Konzola i ne treba
Nema podešavanja mirror-a kao na Slackware-u. Gslapt je krcat paketima.
Kernel 3.2-13, KDE 4.8.2, Dolphin 2.0...
Može se preuzeti samo KDE verzija, u stvari samo ona i postoji.
-
Prijatelj forumaoffline
- Posts: 2171
- Joined: 08 Jun 2010, 13:28
- Location: Centralna Srbija Kraljevo
Skinuo sam ga, probavam ga čim pre...
-
Prijatelj forumaoffline
- Posts: 1053
- Joined: 18 Feb 2012, 15:14
- Location: Despotovac
E, zeznuo sam se. Preuzeo sam .iso slilku sa softpedia-nog sajta koji direktno baca na 32-bit verziju. Ko ima 64-bit arhitekturu neka preuzima sa zvaničnog sajta.
-
Prijatelj forumaoffline
- Posts: 1053
- Joined: 18 Feb 2012, 15:14
- Location: Despotovac
Brok, je l' isproba Slackel? Ja sam ga danas instalirao i podesio. Nema efekte. Meni oni i ne trebaju, ne igram se ja njima, ali volim da ih imam zbog toga što je onda sve ispeglano i lepo, nema secanja i onoh lomljenja prozora pri pomeranju.
Jedino što me nervira je što na Qwit ne mogu da izvršim autentifikaciju twitter naloga, nemam pojma što. Choqok neće da instalira iako sam povukao sve zavisnosti. Pino neće da mi radi. Ni Qtwitter. Tako da sam ostao bez twitter klijenta. Takođe, bez efekata, ali sve ostalo je super.
Jedino što me nervira je što na Qwit ne mogu da izvršim autentifikaciju twitter naloga, nemam pojma što. Choqok neće da instalira iako sam povukao sve zavisnosti. Pino neće da mi radi. Ni Qtwitter. Tako da sam ostao bez twitter klijenta. Takođe, bez efekata, ali sve ostalo je super.
-
Prijatelj forumaoffline
- Posts: 2171
- Joined: 08 Jun 2010, 13:28
- Location: Centralna Srbija Kraljevo
Slackmuz, eno mi ga iso na drugom računaru i nisam stigao još, ima obaveza ne znam gde ću pre, a ubijaju me kolena, sada popih brufen (vreme valjda), a i starna rana...
Nego, pošto si ga već podigao, zamolio bih te da upostuješ ili mi pošalješ na pp sledeće iz gslapta
a ako ima i iz ovih isto
i samo copy/paste.
Unapred hvala.
Nego, pošto si ga već podigao, zamolio bih te da upostuješ ili mi pošalješ na pp sledeće iz gslapta
Code: Select all
[text editor] /etc/slapt-get/slapt-getrcCode: Select all
[text editor] /etc/slapt-get/slapt-getrc.new
[text editor] /etc/slapt-get/slapt-getrc.orig
[text editor] /etc/slapt-get/slapt-getrc.srcrcUnapred hvala.
-
Prijatelj forumaoffline
- Posts: 1053
- Joined: 18 Feb 2012, 15:14
- Location: Despotovac
ajde, večeras ću, sad idem u tazbinu 
Samo što nisam krenuo... Čim stignem kući, javljam
Samo što nisam krenuo... Čim stignem kući, javljam
-
Prijatelj forumaoffline
- Posts: 2171
- Joined: 08 Jun 2010, 13:28
- Location: Centralna Srbija Kraljevo
Srećno. 
-
Prijatelj forumaoffline
- Posts: 1053
- Joined: 18 Feb 2012, 15:14
- Location: Despotovac
E, stigoh... Pazi ovako, ja sam juče izbrisao Slackel. Nije mi leglo da ga zadržim. Ali evo ispis iz živog režima. Ako to nije to, javi, nije mi teško da ga instaliram preko VB-a.
Code: Select all
one@slackellive:~$ cat /etc/slapt-get/slapt-getrc
# Working directory for local storage/cache.
WORKINGDIR=/var/slapt-get
# Exclude package names and expressions.
# To exclude pre and beta packages, add this to the exclude:
# [0-9\_\.\-]{1}pre[0-9\-\.\-]{1}
EXCLUDE=^aaa_elflibs,^aaa_base,^devs,^glibc-.*,^kernel-.*,^udev,^rootuser-settings,^zzz-settings.*,-i?86-
# This is a Slackware repository that only holds dependency info. The
# actual packages are downloaded from a real Slackware mirror. Read
# http://www.salixos.org/wiki/index.php/How_to_create_a_local_slackware_repository_with_dependency_support
# if you want to use another Slackware mirror and keep the dependency
# information.
#SOURCE=http://salix.enialis.net/x86_64/slackware-13.37/:OFFICIAL
#SOURCE=http://salix.enialis.net/x86_64/slackware-13.37/extra/:OFFICIAL
SOURCE=http://www.slackel.gr/repo/x86_64/slackware-current/:OFFICIAL
SOURCE=http://www.slackel.gr/repo/x86_64/slackware-current/extra/:OFFICIAL
# The Salix repository
SOURCE=http://salix.enialis.net/x86_64/13.37/:PREFERRED
#The Slackel repository
SOURCE=http://www.slackel.gr/repo/x86_64/13.37/:PREFERRED
# The Slackel current repository
SOURCE=http://www.slackel.gr/repo/x86_64/current/:PREFERRED
SOURCE=http://www.slackel.gr/repo/x86_64/current/slackel/kde-4.8.2/:CUSTOM
# Sources for the testing and pasture areas - if you use them.
# SOURCE=ftp://ftp.osuosl.org/pub/slackware/slackware64-13.37/testing/
# SOURCE=ftp://ftp.osuosl.org/pub/slackware/slackware64-13.37/pasture/
# Packages on a CD/DVD.
# SOURCE=file:///mnt/cdrom/:OFFICIAL
# Home made packages.
# SOURCE=file:///var/www/packages/:CUSTOM-
Prijatelj forumaoffline
- Posts: 2171
- Joined: 08 Jun 2010, 13:28
- Location: Centralna Srbija Kraljevo
Ne nema potrebe, hvala ti veliko za ovo. 
Who is online
Users browsing this forum: Claude User [Bot] and 0 guests