hardver za SGS Thomson Microelectronics 56k SoftMod

Imate problem sa grafičkom karticom, monitorom, periferijama... ovo je mesto za vas

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 81
Joined: 03 Apr 2012, 19:18

Post Napisano: 11 Mar 2013, 20:04


Ćao svima! Pre neki dan sam našao stari dial-up usb modem (SGS Thomson Microelectronics 56k SoftMod). Čačkajući sa drugovima pronašli smo da postoji drajver ili za kernel 2.4.x ili za kernel 2.6.x. E sad ideja mi je da napravim drajver za kernel 3.x.x. Pitanje je sledeće. Da li može neko da me uputi kako da pronadjem kompletan priručnik za SGS Thomson Microelectronics 56k SoftMod? Daću vam sve što vam je potrebno što se tiče oznaka uređaja.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 12 Mar 2013, 19:06


je li driver potpuno izbačen iz kernela ili samo u kernelu nije omogućen po defaultu?
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 81
Joined: 03 Apr 2012, 19:18

Post Napisano: 12 Mar 2013, 23:01


To ne znam. E znaš kako. U celoj priči oko Linux-a sam ja relativno nov i slabo se snalazim. Ideja mi je da mnogo toga naučim, mnogo toga da pružim ljudima koji malo znaju, da se dokažem kao programer itd. jedino ako bi mi neko rekao kako se to gleda pa da vidimo da li je napisan drajver ili nije.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 12 Mar 2013, 23:35


na pamet mi pada jedino postupak kompajliranja kernela, tj onaj "menuconfig" dio u kojem uređuješ što ćeš uključiti a što izbaciti iz kernela
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 13 Mar 2013, 16:39


Marjane, uz svo poštovanje prema tebi kao članu ovog foruma, mislim da si pošao pogrešnim putem. Ukoliko neke osnovne stvari ne poznaješ ne možeš se baviti nekim daleko naprednijim stvarima. Ako ne poznaješ rad u konzoli, ako ne znaš šta je to kernel, modul i sl. ne postoji način da napraviš drajver, ma koliko dobar programer bio. Moj savet - kreni polako, čitaj dokumentaciju sa razumevanjem, potraži na net-u priručnike za rad u konzoli, upoznaj se sa osnovama engleskog jezika. To su prvi koraci koje moraš načiniti - oni su ujedno i najteži, jer dosta ljudi upravo na njima padne.
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 81
Joined: 03 Apr 2012, 19:18

Post Napisano: 13 Mar 2013, 23:34


U svakom slučaju hvala na savetu. Naravno nisam hteo da gradim kuću od krova ka temelju. Naravo prvenstveno mi je ideja da prvo nauičim engleski kakoko bi sebi olakšao mnoge stvari. Jedna i tih stvari je ne samo vezano za računar nego imam željuu i da putujem i da na kraju krajvea mogu sa ljudima lakše da se sporazumem. Izvinjavam se svima na svemu. Ipak sam ja još u ovome početnik. Što se tiče samog uredjaja, on se povezuje ne preko pci slota nego preko usb-a. Sam uređaj sam skinuo kućište i pokušao sam da pročitam koji je tip procesora kako bi jurio literaturu vezano za taj procesor i sam uredjaj kako bi posle savladavanja mnogis stvari u linuksu i programiranju danas sutra mogao da napišem drajver.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests