Apache OpenOffice, LibreOffice, Calligra Suite ili ...

Opšte GNU/Linuks teme nevezane za specifičnu distribuciju. Novosti na stranoj i domaćoj FLOSS sceni.

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 11 Aug 2013, 15:39


Koristim LibreOffice od kako se pojavio, ali počinje da brljavi pri iole kompleksnijim (sopstvenim) dokumentima u novijim verzijama - naročito na BSD sistemima.
OpenOffice mi trenutno bolje odrađuje stvari mada ne onako kao LibreOffice verzije 3.x.y...
Calligra je zavisna od KDE okruženja (ako se ne varam) koje ne instaliram pa je nisam ni isprobao - za sada.
Vaša iskustva, preporuke?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 11 Aug 2013, 23:37


Koristim LibreOffice 4.0.x i to najviše Calc zbog nekih jednostavnih operacija (obračun plate na primer). Za tako jednostavne operacije sve radi kako treba, nemam zamerke, ne brljavi ništa.

Nisam koristio na xBSD sistemima i nemam bitna iskustva sa njima pa ne znam kako bih mogao da ti pomognem :(

Ne znam kakav je sad razvoj OpenOffica, mislim da je dosta usporeniji razvoj nego kod LibreOffice-a, ako se dobro sećam nešto što sam čitao.

Možda bi mogao da probaš sa nekim manje popularnim kancelarijskim programima, recimo Gnumeric, AbiWord i slične.

:-/
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 12 Aug 2013, 09:05


Ја користим ЛибреОфис, али стварно ретко и то само Писца. Нисам компетентан да оцењујем ова три кандидата која си навео. Пробао сам и Калигру. Одлична је, али сам некако навикао на ЛибреОфис.
Мислим да не би био проблем да Калигру инсталираш на неком другом окружењу које није КДЕ, нарочито на Слакверу.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 13 Aug 2013, 18:58


stereo wrote:Možda bi mogao da probaš sa nekim manje popularnim kancelarijskim programima, recimo Gnumeric, AbiWord i slične. :-/
Hvala Stereo i Slackmuz, Gnumeric odrađuje besprekorno i nema nikakvih posebnih zavisnosti!

LibreOffice i OpenOffice je trenutno, izgleda nemoguće odraditi na BSD-u van wine-a a da rade iole zadovoljavajuće i bez nekih uzastopnih učitavanja jednog te istog dokumenta po 10-ak sekundi, pa opet nanovo pri promeni "workspace"-a...

Možda bi bilo drugačije ako bi se instalirali preko portova a ne pomoću pkgng i sl. alatki, ali to ume da traje i danima i da "prsne" pr kompajliranju na npr. 20-om satu... :D


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests