Kernel 3.10 i NVidia proprietary drajveri?

Imate problem sa grafičkom karticom, monitorom, periferijama... ovo je mesto za vas

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 19 Aug 2013, 17:11


stereo wrote: U uvodu za današnji ChangeLog saznajemo nekoliko bitnih stvari:
da će kernel 3.10.x imati LTS status,
da će kernel 3.10.5 ostati u -current grani sve dok -current ne pređe u beta fazu i
Kernel 3.10.x ima problem sa instalacijom nvidia drajvera - lično iskusio taj problem, a tražeći rešenje naleteo sam samo na gomilu sličnih slučajeva bez rešenja...
Kod nekih je funkcionisao najnoviji drajver, ali on delimično podržava samo određene modele graf. kartica (novijih).



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 19 Aug 2013, 17:45


Titty Twister wrote:Kernel 3.10.x ima problem sa instalacijom nvidia drajvera - lično iskusio taj problem, a tražeći rešenje naleteo sam samo na gomilu sličnih slučajeva bez rešenja...
Kod nekih je funkcionisao najnoviji drajver, ali on delimično podržava samo određene modele graf. kartica (novijih).
Verovatno je u pitanju obrnuto: Nvidia drajver ima problem sa novijim verzijama kernela. I normalno je da propriatry drajveri malo kasne.

Dobro mesto za informacije o NVidia Linuks drajverima je nV News forum. Koliko je meni poznato, njega posećuju i članovi nVidia Linuks razvojnog tima (ili je bar tako bilo ranije).
http://www.nvnews.net/vbulletin/forumdi ... forumid=14" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit
Odvojio sam pitanje u posebnu temu.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 19 Aug 2013, 17:50


Samo da se dopunim: izgleda da NVidia razvojni tim sada ima svoj forum koji se nalazi na sledećem linku:
https://devtalk.nvidia.com/default/board/98/linux/" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit
Tamo je moguće naći i objave novih verzija propriatry drajvera. Baci pogled ovde:
https://devtalk.nvidia.com/default/board/99/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zapravo, možda je drajver koji tražiš upravo ovaj koji je objavljen početkom meseca:
https://devtalk.nvidia.com/default/topi ... 7-series-/" onclick="window.open(this.href);return false;



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 99
Joined: 12 Jan 2012, 10:22
Location: Novi Sad

Post Napisano: 19 Aug 2013, 19:26


Titty Twister wrote:Kernel 3.10.x ima problem sa instalacijom nvidia drajvera - lično iskusio taj problem, a tražeći rešenje naleteo sam samo na gomilu sličnih slučajeva bez rešenja...
Kod nekih je funkcionisao najnoviji drajver, ali on delimično podržava samo određene modele graf. kartica (novijih).
Za 319.32 koji se nalazi na SBo postoji patch sa kojim uspešno kompajlirana na kernelu 3.10.x. Spakovao sam svoj nvidia-kernel sa patch-em, ako nekom zatreba. Nvidia-driver prolazi bez problema bez ikakve modifikacije.
Attachments
nvidia-kernel.tar.gz
(7.2 KiB) Downloaded 383 times



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 20 Aug 2013, 11:08


bocke wrote: Zapravo, možda je drajver koji tražiš upravo ovaj koji je objavljen početkom meseca:
https://devtalk.nvidia.com/default/topi ... 7-series-/" onclick="window.open(this.href);return false;
To je ono što meni konkretno treba. Starija verzija drajvera 304.88 nije kompatibilna sa novim kernelom.
Slična stvar je bila i sa kernelom verzije 3.7.x dok NVIDIA nije usaglasila drajver.
Problem je i pri pretrazi drajvera na nvidia sajtu koja, nakon ubačenih parametara (model kartice, operativni sistem), upućuje na verziju 325.15 koja ne podržava GeForce 6 i 7 modele kartica, umesto da uputi na verziju 304.108...
Hvala svima!



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 99
Joined: 12 Jan 2012, 10:22
Location: Novi Sad

Post Napisano: 20 Aug 2013, 17:43


Evo sa patch-om za 304.88. Dakle, instaliraš prvo nvidia-legacy304-kernel iz priloga, zatim i nvidia-legacy304-driver sa SBo.
Attachments
nvidia-legacy304-kernel.tar.gz
(7.28 KiB) Downloaded 368 times
nvidia.png



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 20 Aug 2013, 19:05


zero wrote:Evo sa patch-om za 304.88. Dakle, instaliraš prvo nvidia-legacy304-kernel iz priloga, zatim i nvidia-legacy304-driver sa SBo.
Da, hvala. Znam za mogućnosti patch-ovanja drajvera, slično sam se snalazio kada se pojavio kernel 3.7.9 ako se ne varam pri čemu je patch bio usmeren na sam zvanični drajver 304.64 li sl., koji se nakon toga regularno instalirao i odlično radio.

Sada nisam "naleteo" na sličnu soluciju, a nisam ni imao vremena da previše tražim (instalirao "current" koji se već "potpisuje" kao Slackware 14.1 na drugom hardu) jer sam bio malo zauzet oko FreeBSD-a (najbolje mi odgovara gnome2 za neke poslovne aplikacije, mada lično preferiram Xfce), a on ume da uzme vremena ako hoćeš da ga radiš tako da što više iskoristiš povoljne mogućnosti koje pruža - preko portova (paketna instalacija je ok, ali nekada neke stvari ne rade baš kako bi trebalo).


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests