"Par" pitanja

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 30 Nov 2013, 20:50


Ma nije kriv sistem već sam ja glupav i van forme. Korišćenjem laganih, OOB distribucija čovek brzo zaboravlja.. Zaboravio sam da ga chmod-ujem i startujem. Naravno da bez toga neće da radi. Lepo je ispisivao sve ali nije radio a ja se još čudio zašto.. :)

Izvinite što ja ovako serendam po malo.. Radim, zabavljam se pa mi ovo dođe kao dnevnik, blog.. :) Ako nešto stvarno bude zapelo, kmečaću svakako.. :)

Hvala puno. ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 30 Nov 2013, 21:21


Baš sam to hteo sledeće da ti napišem :D

A skoro sam to pisao i u drugoj temi —> viewtopic.php?p=20295#p20295" onclick="window.open(this.href);return false;
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 02 Dec 2013, 12:59


Da se javim da sam živ.. :D

Sve radi kao podmazano, skoro sve sam podesio i sada lagano instaliram šta mi je potrebno od softvera.
Ima jedna sitnica koja me nervira. Mislićete da sam paćenik ali šta ću kada sam perfekcionista. :) Ima nekih paketa koje ne znam kako da uninstaliram, tj. ne znam kako da ih kucam u konzoli. Pošto imam i KDE a on dolazi sa gomilom stvari koje nikada ne koristim pa ja to sve uklanjam.. :D O tom-po tom, ništa hitno..

Toliko za sada a biće i screenshot kada sve podesim po ukusu. :)

:beer:



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 02 Dec 2013, 20:22


Удри:

Code: Select all

ls /var/log/packages |grep -i ПОЈАМ
Као ПОЈАМ стави неки део имена пакета, ако знаш. Наћи ће ти све што има везе са тим, а што је инсталирано.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 04 Dec 2013, 10:08


Hvala, ta komanda će mi koristiti. ;)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 04 Dec 2013, 15:31


Takođe imaš i alatku

Code: Select all

bash-4.2# pkgtool
koja daje ovaj pregled
0_screen_04.12.2013.jpeg
a_screen_04.12.2013.jpeg
Videćeš u ovoj temi da sam prilikom izgradnje nekih paketa pravio neke početničke greške, i te pakete nisam mogao da deinstaliram ni pomoću removepkg ni pomoću drugih alata tipa slap-get ili gslapt, jedino preko pkgtool.

Kad možemo da očekujemo screen. :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 06 Dec 2013, 19:33


Thx Brok. ;)

Nisu to aplikacije koje sam ja instalirao već aplikacije koje po defaultu dolaze uz KDE. Previše ih je, 90% ne koristim a volem čist sistem, tj. samo ono što mi treba. ;)

Screen možete da očekujete u ponedeljak. :)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 07 Dec 2013, 15:40


Postoji sbo alatka sa automatskim instaliranjem sbo paketa - računajući i zavisnosti - sbotools.

Vrlo jednostavno - nakon instalacije programa, pri njegovom prvom pokretanju koristiš komandu

Code: Select all

# sbosnap fetch
a kasnije ažuriraš bazu sbo-a sa

Code: Select all

# sbosnap update
Instalacija se vrši sa

Code: Select all

# sboinstall naziv_aplikacije
a njeno ažuriranje na novu verziju pomoću

Code: Select all

# sboupgrade naziv_aplikacije
dok se provera postojanja novijih verzija vrši sa

Code: Select all

# sbocheck
Automatski se instaliraju sve neophodne zavisnosti (ukoliko ih ima na slackbuilds-u, a ima ih skoro 100%).

Koristim je već skoro godinu dana i prezadovoljan sam...

Svaka čast AlienBob-u, "polomi" se čovek praveći stalno nove verzije paketa ne bi li Slackware više ličio na *buntu - potpuno bespotrebno po mom mišljenju... Dovoljno je razvijati samo alatku poput ove i redovno ažurirati SlackBuilds.org jer se sve poprilično brzo instalira i na ovaj način...



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 13 Dec 2013, 11:34


Nisam imao vremena ovih dana da se igram mnogo. Danas sam pokušao da instaliram ali ne ide, izbacuje neku meni nepoznatu grešku:

Code: Select all

Error:  Can't locate Sort/Versions.pm in @INC (you may need to install the Sort::Versions module) (@INC contains: /tmp/SBo/sbotools-1.6/SBO-Lib/blib/lib /tmp/SBo/sbotools-1.6/SBO-Lib/blib/arch /usr/local/lib/perl5 /usr/local/share/perl5 /usr/lib/perl5/vendor_perl /usr/share/perl5/vendor_perl /usr/lib/perl5 /usr/share/perl5 .) at /tmp/SBo/sbotools-1.6/SBO-Lib/blib/lib/SBO/Lib.pm line 80.
# BEGIN failed--compilation aborted at /tmp/SBo/sbotools-1.6/SBO-Lib/blib/lib/SBO/Lib.pm line 80.
# Compilation failed in require at (eval 4) line 2.
# BEGIN failed--compilation aborted at (eval 4) line 2.
# Looks like you failed 1 test of 1.
t/SBO-Lib.t .. 
Dubious, test returned 1 (wstat 256, 0x100)
Failed 1/1 subtests 

Test Summary Report
-------------------
t/SBO-Lib.t (Wstat: 256 Tests: 1 Failed: 1)
  Failed test:  1
  Non-zero exit status: 1
Files=1, Tests=1,  0 wallclock secs ( 0.03 usr  0.01 sys +  0.06 cusr  0.00 csys =  0.10 CPU)
Result: FAIL
Failed 1/1 test programs. 1/1 subtests failed.
make: *** [test_dynamic] Error 1

sbotools:
Would you like to continue processing the rest of the
queue or would you like to abort?  If this failed
package is a dependency of another package in the queue
then it may not make sense to continue.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 13 Dec 2013, 12:11


Sistem radi sjajno. Ipak ima jedna stvar koja me jako nervira o kojoj sam već pričao. Jednostavno, ne mogu da uklonim neke programe. Pokušavao sam na sve žive načine, sve alate koje ste pomenuli, tražio po netu.. Jednostavno kao da ne postoje a postoje kod mene na sistemu.. :)

Kompletna development sekcija, akregator, blogillo, ktnef, knode, lokalize i gomila drugih gluposti koje dolaze uz KDE a koje ne koristi bar 90% ljudi..

Na Debijanu sam ih lako skidao ali ovde ih jednostavno nema nigde.. Generalno, ne znam zašto kopiraju Vindozu pa guraju i bloatuju ceo sistem sa gomilom bespotrebnih stvari. Daj osnovni sistem i internet browser i kraj priče pa neka instalira kome šta treba.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests