Kako namestiti zvuk na Hexchat-u[TUTORIAL]

Imate problem sa grafičkom karticom, monitorom, periferijama... ovo je mesto za vas

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 08 Mar 2014, 21:39


Uff sta cete reci da @bad63r pise tutorial ali stvarno ne znam kako drugacije da pomognem ljudima koji su kao ja bili/ostali pocetnici i polako napreduju :)
Ovim tutorialom ne mislim da budem sad kao neki "pro" nego jednostavno kao sto rekoh da pomognem ljudima jer su neki drugi ljudi pomogli meni. Mali doprinos , ali ko sto ljudi kazu zrno po zrno pogaca .


Ovako , ako vam ne radi zvuk na Hexchat-u ili Xchat-u trebalo bi da uradite sledece da bi vam proradio(isti je postupak za oba programa) :

1.Kada instalirate Hexchat/ Xchat pokrenite program i idite Settings>Preferences
Kada ste otvorili prozor on bi trebao da izgleda ovako
Image

Vazno je da u gornjem delu prozora Sound playing method bude podesen na Automatic
Image

2.Sada ne znam iz kog razloga ali vam ne radi zvuk jer se desilo da zvukove koje treba da emitruju zvuk ping, zvuk privatne poruke itd. ustvari i ne postoje. Da bi ste to resili neophodno je da napravite novi folder pod imenom Sounds u sledecem folderu /home/ime_vaseg_naloga/.config/Hexchat
Znaci kada ste to odradili vasa putanja za folder Sounds bi trebala da izgleda ovako /home/ime_vaseg_naloga/.config/Hexchat/Sounds
Napomena: .config znaci da je folder config skriven a da bi ste ga videli treba da pritisnete alt+H ili putem misa da u fajl menadzeru rucno odobrite prikaz sakrivenih fajlova i foldera .

3. Potrebno je sada da skinete neke zvukove koje ce da se emituju prilikom nekog pingovanja ili prilikom zapocinjanja privatne konverzacije na IRC-u. Odavde mozete da skinete zvukove koji ce vam biti dovoljni : http://www.mediafire.com/download/d3zdj ... sounds.zip

4.Skinuti .zip folder raspakovati u vec unapred naparvljen folder /home/ime_vaseg_naloga/.config/Hexchat/Sounds

5. Sada vam jos ostaje da izaberete zvukove za zeljene radnje na IRC-u :)
Da bi ste odradili jednostavno klikom na zeljenu akciju npr. pingovanje na IRC-u navodite putanju do zeljene melodije.
Image

Trebalo bi da je posao obaljen :P

p.s. Znam da nije na cistoj latinici al jednostavno ja ne volim da pisem na cistoj latinici jer mi je jako tesko ... I da ne zaboravim, pisite mi komentare(pozitiva a pogotovo negativa :) ) da znam gde sam pogresio i da to ispravljm ubuduce .
The quieter you become the more you are able to hear.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests