Slackware i cinnamon?

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 22 Apr 2014, 14:09


Da li je moguce instalirati cinnamon na slackware-u i kakva je podrska ako moze?
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 22 Apr 2014, 14:18


viewtopic.php?f=11&t=2097" onclick="window.open(this.href);return false;
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 22 Apr 2014, 17:19


Ako ti promakne, brok je postavio link ka binarnim paketima ovde:
viewtopic.php?p=21970#p21970" onclick="window.open(this.href);return false;

Takođe bi mogla biti bitna i tema na Linux Questions forumu:
http://www.linuxquestions.org/questions ... 175501059/" onclick="window.open(this.href);return false;

Što se tiče podrške, Willy je svuda: LQ, Google+, a ima i svoj blog. Tako da ga nije teško kontaktirati u slučaju problema.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 22 Apr 2014, 23:19


Uff thx.. Nisam bio video post sto je stereo postavio... To sad mora rucno da se instaliar, tako? A da li neko zna da li ce biti u sledecem izdanju u okviru slackware isntalacije vec ukljucen?
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 23 Apr 2014, 09:14


to jedino Pat zna
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 23 Apr 2014, 12:42


NIje zvaničan port. :) Po priznanju autora tek je u nekom alfa statusu. Čak i da je stabilan, Pat je (što reče Shicy) vrlo konzervativan šta stavlja na zvanični DVD. Pored stabilnosti, postoji i ograničenje veličine. Naime, cilja na to da ceo Slack stane na dvostruki DVD - s jedne strane 32-bitna, a s druge strane 64-bitna verzija.

Ali ovo je daleko od toga da bi Pat uopšte i razmišljao o tome. Gnome portovi postoje već godinama (otkada je Gnome izbačen iz Slacka negde oko verzije 10.1), ali i dalje nisu deo zvanične distribucije. Ovakvi projekti su obično u rukama zajednice. Sličan je slučaj sa Enlightmentom (SlackE17/SlackE18), Gnome-om (Dropline Gnome i Gnome Slack Build), MATE-om (MATE SlackBuild). To su sve projekti koji su dostupni iz drugih izvora. Ali bitno je da su dostupni. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 23 Apr 2014, 15:25


Neće Cinnamon kao okruženje, čak kada bi se Pat i odlučio za takav potez, a neće sasvim sigurno, da bude šire prihvaćen u Slack zajednici. Čak i Mate koji je fork Gnome 2 okruženja ne prolazi baš nešto slavno u Slack svetu.
Kako god, i ako meni lično Cinnamon baš i ne leži, sasvim je Ok da postoji ovako nezvanično.

Što se tiče Patrikovog doslednog stava, i ako mi to ne ide baš u prilog pošto mi je Mate glavno grafičko okruženje (naravno koristim i sva druga okruženja), ta njegova doslednost se mnogo puta na drugim primerima pokazala zašto je Slakver ono što jeste. Distribucija sa veoma jakim integritetom i renomeom, što retko koja druga GNU/Linuks distribucija ima. Lično to veoma poštujem i cenim, a ne poput nekih koji stalno prave kompromise, i na kraju se ispostavi da su to ništa drugo već obične marketinške prečice.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 23 Apr 2014, 20:58


Da sam glavni developer/vlasnik neke distribucije, nikada ne bih pravio više od jednog ili eventualno dva okruženja. Zahteva mnogo vremena i resursa pa je pitanje da li će sve to izaći na dobro. Jedno ili dva je sasvim dovoljno a ko hoće neka pakuje šta god mu odgovara.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests