Mutt
Moderator: Urednik
-
Administratoroffline
- Posts: 3567
- Joined: 01 Apr 2012, 13:50
- Location: Mlečni put
- It’s my birthday
Jesam razmišljao o tome ali ne još uvek. Imam prvo da odradim pripremu što se tiče znanja, odnosno da se obrazujem prvo pa onda da probam. Recimo sledeće godine 
-
Poznata ličnostoffline - Posts: 104
- Joined: 09 May 2014, 10:59
Da osvežimo temu.Par pitanja?Da li je potrebna konfiguracija mutt-a u /etc/mutt/Muttrc fajlu ili je samo dovoljno napraviti konfiguraciju u ~/.muttrc fajlu.Da li je potrebno instalirati msmtp i napraviti ~/.msmtprc konfiguraciju???
-
Administratoroffline
- Posts: 3567
- Joined: 01 Apr 2012, 13:50
- Location: Mlečni put
- It’s my birthday
Dovoljno je samo u home direktorijumu korisnika napraviti konfiguracioni fajl. Za drugo pitanje nemam odgovor 
-
Poznata ličnostoffline - Posts: 104
- Joined: 09 May 2014, 10:59
Ako je dovoljno napraviti konfiguracioni fajl u /home dir onda ostala pitanja su suvišna.Hvala
-
Poznata ličnostoffline - Posts: 104
- Joined: 09 May 2014, 10:59
Nikako nisam uspeo da posaljem mejl,trazim pomoc da uvidim gde gresim.Ovo je .muttrc
Code: Select all
set header_cache=~/.mutt_cach
set from="Petar Petrovic <pera@gmail.com>"
set imap_user=pera@gmail.com
set imap_pass=xxxxxxxx
set folder=imaps://imap.gmail.com
set spoolfile=imaps://imap.gmail.com/INBOX
set record=imaps://imap.gmail.com/Sent
set postponed=imaps://imap.gmail.com/Drafts
set timeout=10
set mail_check=5
mailboxes =INBOX
set smtp_url="smtps://pera\@gmail.com:xxxxxxxx@smtp.gmail.com/"-
Administratoroffline
- Posts: 3567
- Joined: 01 Apr 2012, 13:50
- Location: Mlečni put
- It’s my birthday
Fali nam informacija o grešci ukoliko postoji da bi neko mogao da proba da pomogne a što se tiče konfiguracije vidim da ti fali smtp podešavanje koje služi za slanje mejlova.
-
Poznata ličnostoffline - Posts: 104
- Joined: 09 May 2014, 10:59
Ja se svima izvinjavam konfiguracija .muttrc radi perfektno,moja greska je bila u tome da treba gmail nalog nastelovati. Pozdrav svima i hvala na podrsci.
EDIT by Stereo: originalan post je pisan velikim slovima, zaista nema potrebe za time.
EDIT by Stereo: originalan post je pisan velikim slovima, zaista nema potrebe za time.
-
Poznata ličnostoffline - Posts: 104
- Joined: 09 May 2014, 10:59
Pozdrav.Iako .muttrc provereno radi,izrazio bih želju ako je neko voljan da postuje .muttrc u kombinaciji sa .msmtprc.Hvala na razumevanju.Pozdrav
Who is online
Users browsing this forum: Claude User [Bot] and 0 guests
