Falcon napajanje

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 28 Jun 2022, 12:22


Falcon napajanje 600W, trenutno na rasprodaji za male pare. Akcija traje pet, šest dana. Vredi li uzimati ovaj model?
Trenutno imam Raidmax 500W, u jednom računaru, a u drugom MS industrial 500W.
U odnosu na ova dva napajanja koja posedujem, gde bi moglo da se svrsta Falcon napajanje?
Računar I5 7400 +Nvidia 1050 2Gb DDR5 ima Raidmax 500W , dok drugi Intel Peentium G4560 + Nvidia 710 1GB DDR3 napaja MS industiral 500W.
Ukoliko neko ima iskustva sa navedenim modelom, bio bih zahvalan, ako ih podeli ovde. Hvala.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 28 Jun 2022, 15:28


Iako nisi dao tačnu oznaku modela, ja ne znam kako bih dao neku procenu da li vredi uzimati...

Ako si mislio na model FLC-600 koji još nekoliko dana košta ispod 2000, onda mogu samo da kažem da sumnjam u visok kvalitet istog, odnosno da nije ništa bolje od MS Industrial ili Raidmax koji već imaš.
Kvalitet same izrade je na viskom nivou, sva napajanja su u crnoj mat boji, u modernoj I kvalitetnoj ambalaži koja karakteriše modele srednje i više klase. Dužina kablova kod Falkon modela je dosta veća u odnosu na konkurentska napajanja, što korisnicima pruža dodatnu prednost, koja posebno dolazi do izražaja kod savremenih kućišta koja imaju napajanja u donjem delu kao i kod “cabel managementa” kada je potrebno sakriti kablove, Izuzetan kvalitet ugradjenih komponenti, mosfeto-ova, kondezatora, dioda i garancija od 3 godine ova napajanja dodatno izdvaja od konkurentskih modela.
Ovo je klasičan marketing, jednostavno treba nekim tekstom popuniti polje. Ovo prvo podvučeno je glupost obična. Drugo podvučeno ne možemo proveriti bez otvaranja napajanja :)

Sumnju u dobar kvalitet unosi i nedostatak bilo koje standardne oznake "bronze", "silver", "gold", "platinum", "80 plus"... što je barem neki podatak o tome kako se napajanje ponaša i šta bi se moglo očekivati od istog.

Voleo bih da mogu da kažem i neku pozitivnu reč o napajanju ali Falcon PSU nikad nisam imao, niti znam nekog ko je imao, ovo što sam napisao je na osnovu informacija sa sajta i ako je za napajanje koje ja mislim da ti misliš (bacanje pasulja mi nije jača strana).

Ako očekuješ samo da radi, da se ne kvari, verovatno ćeš biti miran nekoliko godina. Ako misliš da ćeš dobiti nešto fenomenalno za te novce, nećeš.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 28 Jun 2022, 16:00


Pogodio si u centar, to je napajanje koje se prodaje malo ispod dve hiljadarke. Obično, bez osnaka bronze, silver. Ako je tako, da ne bacam pare trenutno. Oba napajanja u računarima su mlada, ne rade više od godinu, godinu i po kod mene. Cena me privukla da razmislim o zameni.
Hvala lepo. Ko zna, zna, ko ne zna, pita na forumu.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 28 Jun 2022, 22:07


Dobro je ako je od odgovora bilo kakve koristi :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests