AMD Turion 32 bita

Opšte GNU/Linuks teme nevezane za specifičnu distribuciju. Novosti na stranoj i domaćoj FLOSS sceni.

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Mar 2023, 19:01


Pročitao sam ponovo prvu poruku. Za email... Pored SeaMonkey emaila i Thunderbirda uz Slack dolazi i nekoliko konzolnih email klijenata: Alpine, Mutt i Elm. Od ostalih, popularni su i laganiji grafički klijenti Claws Mail i Sylpheed Email.

Od ostalog... Apache OpenOffice je laganiji od LibreOffice. Mislim da ga još uvek povremeno ažuriraju.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 10 Mar 2023, 20:11


Programi koji rade svoj posao i ne guše laptop - SeamMonkey i Pale Moon, , SeaMonkey mail, Libreoffice writer, Xmms, Mpv, Celluloid.
Šteta da Abiword i Telegram-desktop imaju bug u sebi i pucaju pri otvaranju.Viber paket ne postoji za 32 bita.
Najviše nedostaju Viber i Telegram. Ljudi po navici koriste ove programe. Teško je naterati nekoga da instalira utox, da bi četovao.

Verzija antiX linuxa pre ove koju koristim ima chromium u verziji 90, koji može da radi na laptopu. Al ne bih da pretražujem net sa zastarelom verzijom chrome pregledača. Tu svi programi rade, al su verzije zastarele. Nije moguće koristiti Telegram, jer čet bot nakon svake moje poruke ubacuje tekst da koristim zastarelu verziju programa i da nadogradim Telegram na najnoviju verziju.

Na putu je najnoviji antiX, čekam verziju 32 bita, da puste na testiranje, pa da isprobam.

Sve u svemu, lepa zabava, od vremešne mašine još uvek ima koristi, a, nemerljiv je osećaj zadovoljstva, da nešto staro petnaest godina još uvek može da posluži.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests