Wiki

Projekti Slackware Srbija zajednice ili vezani za Slackware Srbija zajednicu

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Jan 2012, 09:21


Vidim da radi. Lepo ovo izgleda. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 11 Jan 2012, 21:34


Za sve zainteresovane, promene na wikiju možete pratiti ovde:
http://slackware-srbija.org/wiki/doku.php?do=recent



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 12 Jan 2012, 04:15


svidja mi se ovo. alien-ov wiki izgled je bolji : )

kako mogu da pomognem? u moru informacija neki plivaju neki plutaju neki se dave neki tonu.. : )



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 Jan 2012, 04:53


Meni pada na pamet nekoliko načina, pa izaberi koji ti je najprivlačniji. :) Dopunjavanjem nekog od postojećih članaka, dodavanjem novog, dopunjavanjem liste softvera, predlozima, komentarima, pa i kritikom. ;)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 16 Jan 2012, 03:00


Čvakam sad ovaj Wiki, biće ovo pain in the ass  :grin:

Code: Select all

Also, wildcards can be used. For example: ~/torrent/* 
btw kako da prevedem i da li uopšte da prevodim 'wildcards'?
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 16 Jan 2012, 03:57


Ne znam kako ga inače prevode, ali možeš ostaviti wildcards. Ako naiđemo na advekatan prevod, lako ćemo ispraviti. ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 25 Jan 2012, 21:15


[attachment=1]

Pingvinko u akciji.  ;)
Attachments
pocetna_strana - Slackware Srbija Wiki.jpg



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 04 Feb 2012, 08:18


Mislim da je možda najbolje ovu temu postaviti da bude javno vidljiva svima. Nije još gotovo, ali ok.

Btw, skoro smo resetovali dozvole pa mi javite ukoliko je wiki neupisiv da to popravimo.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 24 Feb 2012, 22:51


Malo smo zapostavili wiki. Pored toga što smo bili zauzeti jednim drugim projektom (o ovome još uvek nećemo javno), postojao je i jedan period u kome nismo mogli baš u potpunosti da se posvetimo forumu (lični razlozi, zdravlje, nedostatak vremena).

Wiki će biti reaktiviran. Vrlo brzo nakon što prebacimo portal na Wordpress i instaliramo novu temu. Ne možemo vam sa sigurnošću reći kada će to biti. Ali ja se nadam u naredne dve nedelje.

Što se tiče wikija, ja bih uveo jedno novo pravilo. Članci koji su nedovršeni ili poludovršeni bi trebali biti preneseni na strane za diskusiju (profil) autora članka sve dok ih on ne završi. Wiki bi trebao da sadrži samo stranice koje su završene.

Što se tiče prebacivanja sadržaja tema iz foruma Dokumentacija, nažalost nisu svi članci dovoljno dobri ili sadržajni za wiki. U svakom slučaju, bilo bi dobro probrati one koji jesu. Ili poboljšati one koji nisu.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 24 Feb 2012, 23:55


bocke wrote:Malo smo zapostavili wiki. Pored toga što smo bili zauzeti jednim drugim projektom (o ovome još uvek nećemo javno), postojao je i jedan period u kome nismo mogli baš u potpunosti da se posvetimo forumu (lični razlozi, zdravlje, nedostatak vremena).

Wiki će biti reaktiviran. Vrlo brzo nakon što prebacimo portal na Wordpress i instaliramo novu temu. Ne možemo vam sa sigurnošću reći kada će to biti. Ali ja se nadam u naredne dve nedelje.
Ja bih wiki ostavio za sam kraj. Malo nas je, a moramo se tome posvetiti maksimalno ako već želimo da ozbiljno izgleda. Mislim da u ovom trenutku, nažalost, nismo u mogućnosti da vodimo više projekata paralelno. Nedostaje nam ljudi, a i slobodnog vremena. Najbolje da odredimo prioritete, pa da prionemo redom.

Ja bih samo volio da se ljudi izjasne na temu rada na wiki-u. Ivanp84 se zainteresovao, ali od njega ni traga ni glasa. Abraxas? Andersen? p? Ostali (bocke i drummer se podrazumijevaju :D)? Mislim da bi bilo puno lakše kad bi znali koliko nas je spremno raditi na člancima.
Što se tiče wikija, ja bih uveo jedno novo pravilo. Članci koji su nedovršeni ili poludovršeni bi trebali biti preneseni na strane za diskusiju (profil) autora članka sve dok ih on ne završi. Wiki bi trebao da sadrži samo stranice koje su završene.
Podržavam ideju. Upravo sam pokušao, ali mi sve izbacuje kao read-only. :-/
Što se tiče prebacivanja sadržaja tema iz foruma Dokumentacija, nažalost nisu svi članci dovoljno dobri ili sadržajni za wiki. U svakom slučaju, bilo bi dobro probrati one koji jesu. Ili poboljšati one koji nisu.
Apsolutno. I ja sam prije neki dan "češljao" dokumentaciju i stvarno ima dosta stvari na kojima treba poraditi. U svakom slučaju, nije sve za wiki.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests