Wiki

Projekti Slackware Srbija zajednice ili vezani za Slackware Srbija zajednicu

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 25 Feb 2012, 00:15


qki wrote:Ja bih wiki ostavio za sam kraj. Malo nas je, a moramo se tome posvetiti maksimalno ako već želimo da ozbiljno izgleda. Mislim da u ovom trenutku, nažalost, nismo u mogućnosti da vodimo više projekata paralelno. Nedostaje nam ljudi, a i slobodnog vremena. Najbolje da odredimo prioritete, pa da prionemo redom.
Slažem se. :)
Upravo sam pokušao, ali mi sve izbacuje kao read-only. :-/
Pogledaću dozvole. :) Skoro smo ih resetovali pa je moguće da neke stvari nisu upisive.

Što se tiče ostalih, pridružujem se pozivu za izjašnjavanje. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 25 Feb 2012, 11:21


Slažem se. Mislim da nam je trenutno wordpress prioritet.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 26 Feb 2012, 14:47


qki wrote: Ja bih samo volio da se ljudi izjasne na temu rada na wiki-u. Ivanp84 se zainteresovao, ali od njega ni traga ni glasa. Abraxas? Andersen? p? Ostali (bocke i drummer se podrazumijevaju :D)? Mislim da bi bilo puno lakše kad bi znali koliko nas je spremno raditi na člancima.
Od mene za sada ništa... :(



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 46
Joined: 31 Jan 2012, 23:04

Post Napisano: 13 Mar 2012, 19:51


Što se tiče Wikija on je za one koji slabo barataju html-om dosta problematičan, ali jednom kada se uđe u štos ide ko od šale formatiranje teksta i sva što ide uz to.

Ja sam u početku bio protiv wikija (na mint zajednici) upravo iz razloga zbog nedostatka kadra koji je sposoban da piše i uređuje Wiki, srećom našlo se 5-6 ljudi koji su to uradili vrhunski...

Poenta mog posta je u sledećem, da već sada u nekim trenutcima Wiki ima extra dobru posetu i lepo se kotira na pretraživačima, tako da nije loše poraditi malo na Wikiju i srediti ga jer baš dosta ljudi prvo pogleda tamo da li ima pa onda navrati na forum (ovo znam iz razloga što preko analize sajta ividim koji je ulazni a koji izlazni link, i ilzalni ka ulaznom je uvek sa wikija ka forumu)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 Mar 2012, 20:59


Nisam detaljnije gledao statistiku 2 nedelje (tek sad sam se malo vratio u mašinu), ali do sada nam wiki nije bila ulazna tačka. :) Za sada ovo stoji zato što radimo na jednom internom projektu, a odaziv članova nije bio dovoljan da bar deo posla prebacimo na neke od njih. Neko moje razmišljanje je da to mic po mic završavamo. Prvo ta jedna ideja o kojoj trenutno ne mogu da pričam (sve u svoje vreme :)), a onda ćemo morati da se pozabavimo i sa wikijem.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 46
Joined: 31 Jan 2012, 23:04

Post Napisano: 15 Mar 2012, 20:00


Vojna tajna, vidim ja da vas neko ovde sa palube naučio kako treba da se posluje hihihihihih :D

Samo polako, ja sam napisao moje iskustvo što ne znači da je ispravno ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 15 Mar 2012, 21:04


Nije to. :P Samo nismo hteli da nešto poluzavršeno ili nezavršeno postavljamo na forum. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 25 Mar 2012, 21:59


Wiki je očišćen od poluzavršenih članaka. Autori članaka koji su bili aktivni na forumu u poslednja dva meseca će dobiti tekst svojih poluzavršenih ili započetih članaka.

Pričali smo skoro o wikiju i odlučili smo da donesemo novo pravilo:
Članke pišite na svojim korisničkim stranama. Tek kada su završeni ih postavite na glavni wiki.

Primer:
http://slackware-srbija.org/wiki/doku.p ... user:bocke" onclick="window.open(this.href);return false;

Zamolio bih vas da se strpite do sutra pre ažuriranja wikija. Moram da proverim još nekoliko stvari.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 25 Mar 2012, 23:04


Mislim da je sada sve ok. Ako primetite neku grešku, prijavite u ovoj temi:
viewtopic.php?f=2&t=1283" onclick="window.open(this.href);return false;

Btw, wiki zahteva registraciju. Nakon registracije ćete imati puno pravo uređivanja.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 01 Apr 2018, 19:54


Nisam napisao ovde, ali wiki je već nekoliko godina samo za čitanje. Imali smo problem sa navalom spama, a aktivnosti i interesa za wiki u tom trenutku nije bilo pa je to bilo jedno od rešenja.

Videću da to stavim negde u rokovnik pa kad i ako uhvatim slobodnog vremena da bacim malo pogled. Ima dosta korisnih tema koje su nastale od 2014 godine. Moglo bi se to popisati (ili ako se bude imalo vremena prepisati) na wiki. Ali otom potom. :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests