Debian

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4722
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd

Post Napisano: 31 Dec 2011, 19:23


Heh, ne pratim Debian već godinama pa sam zaboravio koja je stabilnija varijanta. :) Sad sam ispravio. Uglavnom, Debian dolazi u 3 izdanja: "stable", "testing" i "unstable". O razlici možeš pogledati ovde: http://www.debian.org/releases/



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 328
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 31 Dec 2011, 19:24


Nisam uspeo da ga instaliram  :-/
Stigo je do pred kraj kada mi je napisao please wait 12h 34m 25s
Onda sam lepo restartovao i instalirao kbuntu 11.04, pošto noviji nisam imao na disku....



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 28
Joined: 22 Dec 2011, 18:27
Location: Teslić

Post Napisano: 01 Jan 2012, 00:53


mpman wrote: Nisam uspeo da ga instaliram  :-/
Stigo je do pred kraj kada mi je napisao please wait 12h 34m 25s
Onda sam lepo restartovao i instalirao kbuntu 11.04, pošto noviji nisam imao na disku....
E da nemoj koristit grafičku instalaciju ima nekih problema s njom.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 328
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 01 Jan 2012, 01:28


Sad mi to kazes  :grin:



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2171
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo

Post Napisano: 23 Jan 2012, 16:52


Upravo kompajliram kernel na Debianu Squeeze-u na drugom računaru, kako će ispasti videćemo. :)
Screenshot.png
Screenshot-1.png
Screenshot-2.png
Usput, ako se neko odluči da pored Slacka u dual bootu ima i Debian evo video upustva kako ga instalirati
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9ILrPvjo ... 0hqtlGDw4Y[/youtube]

Napomena
Instlacija ide isto na Debianu 6.
Savet, ne instalirati Debian preko grafičkog instalera.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4722
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd

Post Napisano: 23 Jan 2012, 18:27


Planiram da uskoro odradim netinstall u QEmu. Obećao sam jednoj osobi deb paket za SerbDict. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2171
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo

Post Napisano: 23 Jan 2012, 18:54


off

Code: Select all

bash-4.1$ cd serbdict
bash-4.1$ make
gcc -s -o obj/serbdict.o -c src/serbdict.c
gcc -s -o obj/sqlite3.o -c src/sqlite3.c
gcc -o serbdict -lpthread -ldl  obj/serbdict.o obj/sqlite3.o 
bash-4.1$ su
Password: 
bash-4.1# make install
 * Instaliram serbdict u /usr/local/bin.
 * Instaliram serbdict.1 u /usr/share/man/man1.
 * Instaliram serbdict.db u /usr/share/dict.
bash-4.1# serbdict

	Koriscenje: serbdict [-s] [-e] trazenaRec

Pretraga samo srpskih reci:	 serbdict -s trazenaRec
Pretraga samo engleskih reci:	 serbdict -e trazenaRec
bash-4.1# serbdict -s hvala

Sr | Hvala Vam                 | Thank You
Sr | Hvala                     | Laud, Thank

	Ukupno: 2 prevoda.
:beer:

Instaliran u Slacku. :014:

/off



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4722
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd

Post Napisano: 23 Jan 2012, 19:02


Vidiš mogao bi da napišem i SlackBuild. Ali je greota ne ispraviti neke stvari koje me nerviraju. :) Samo to moram prvo da vidim sa soxxx-om, da mi se ne ljuti što mu čačkam projekat.  :P



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1684
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 01 Jul 2012, 17:24


Wheezy "zamrznut" :)
http://lists.debian.org/debian-devel-an ... 00009.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dakle, nova verzija Debiana, kodnog imena Wheezy, će uskoro ugledati svjetlo dana. Očekuje se da će izaći za nekoliko mjeseci, kad se isprave svi bugovi u trenutnom, "freeze" stadiju :)
Veselimo se novom Debianu :)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 328
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 01 Jul 2012, 21:22


jedva cekam :D


Who is online

Users browsing this forum: Claude User [Bot] and 0 guests