Slax 7 - povratak i modernizacija Slax-a

Ovde možete predstaviti ili diskutovati o distribucijama baziranim na Slackware-u (Salix, Zenwalk, Porteus, itd)

Moderator: Urednik


Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 30 Jan 2013, 11:40


Ja sam ga stavio na USB ali nisam imao vemena mnogo da se igram. Ne znam da li je moguće nekako peko nekih repoa spakovati distro na USB, bez upotrebe modula.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 17 Mar 2013, 16:41





Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 114
Joined: 14 Jan 2013, 09:52
Location: /dev/hda1, etc
Contact:

Post Napisano: 19 Mar 2013, 11:21


@stereo, slax 6 je bila regularna verzija do sada... Sedmica je sada "stable" ... Jedino ne znam, da li na sedmici ide veci KDE od 3.5.1 ...mislim da da... ali sestica je pun pogodak sa tom verzijom KDE-a. Koristim ga na USB-u kao portabilni OS i jako dobro radi ... Ni ne znam kako su uspeli da ga upakuju u 180-200MB :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 19 Mar 2013, 12:25


Да, седмица користи користи КДЕ4 серију. Једино што ове модуле споро раде, треба то убрзати.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4720
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 16 Jun 2026, 20:59


Slax izgleda ponovo nudi varijantu baziranu na Slackware-u. Tu je i dalje i verzija bazirana na Debijanu. Pa k'o voli nek' izvoli.
Screenshot 2026-06-16 at 21-51-38 Slax Linux - your pocket operating system.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest