Predlozi

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde
Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 81
Joined: 03 Apr 2012, 19:18

Post Napisano: 04 Mar 2013, 02:32


Imam ja jedan predlog za vas. Znam da će posle ovog predloga biti kritike na moj račun, ali ideja mog predloga su dobro namerne. Trebalo bi da se napravi pod forum koji će okuopiti sve programere koji pišu drajvere. Kako bi to izgledalo. Na primer ja (ja sam bilo koji programer) se bavim programiranjem drajvera, Od vas zatražim kompletan priručnik za neki odredjeni uredjaj. Vi mi taj iscrpni priručnik kada ga nadjete pošaljete na mail. Prodjem taj kompletan priručnik i na osnovu tog priručnika sednem napišem drajver za taj neki uređaj i sam drajver objavim na ovom forumu. Ovaj pod foru će imati tri koristi. Prva je ta da će svi programeri imati bržu mogućnost da dodju do priručnika za hardver kako bi na što bolji način mogli da isprogramiraju drajver. Druga prednost je da svi koji imaju neki uređaj za koji nemaju drajver će imati bolju drajversku podru. treća će biti prednost da će time da dodje do veće popularnosti linux sistema.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 04 Mar 2013, 09:09


s tom svrhom postoji kernel team ;)
pročitaj ovo pa ćeš vidjeti kako stoje stvari
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 147
Joined: 31 Mar 2006, 21:36
Location: Loznica

Post Napisano: 16 Feb 2014, 20:20


Možda ne bi bila loša ideja da se ubaci još koji set smajlića, ovi default phpBB su prilično ružnjikavi :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 16 Feb 2014, 21:46


Nadam se da ćemo u skorije vreme uspeti da realizujemo ovaj predlog (već poodavno je na to-do listi :) ). Btw, welcome back :beer:
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 45
Joined: 04 Aug 2015, 11:06
Location: Beograd

Post Napisano: 30 Aug 2015, 10:58


Hajde da probam da doprinesem našoj zajednici sa jednim predlogom za koji smatram da bio dobar.
pošto sam kao i mnogi od nas prijavljen na nekim stranim forumima svidela mi se jedna ideja.
Imamo nešto slično i mi ovde, ali moje mišljenje je da bi to trebalo malo bolje preurediti.
Radi se novoj rubrici koja bi se zvala nešto kao "Zajednica predlaže kako da..." ili "Predlozi članova kako rešiti nešto" u kojoj bi članovi jednostavno postavljali svoja iskustva kako su nešto rešili, napravali, neka prečica....
Mi to ovde imamo na Indeks foruma › Slackware › Dokumentacija
ali samtram da to nije dobro i pregledno i dovoljno jasno rešenje. Možda je bilo dobro kada je u početku pravljeno, ali lično bih razdvojio Dokumentaciju da bude prava dokumentacija za Slackware, a ovo što sam predložioda da bude potpuno nova "soba". Pošto sam malo pogledao Dokumentaciju tu ima dosta korisnih postova koji bi automatski trebalo da predju u ovu novu sobu.
Mišljenja sam da bi ova nova "soba" bila i markentiški bolje propraćena, odnosno da bi imala više poseta.
Da se razumemo ovo je moje mišljenje i moj predlog. Pročitajte, razmislite, vidite da li je ovo OK ili ne.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests