SBodeps/slackdeps

Prikazi softvera i linkovi za preuzimanje

Moderators: Slackmuz, Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 05 Jul 2013, 13:25


Ih bre čika Bocke, pa što nisi lepo napisao u novoj poruci da postoji izmena u sbodeps.... :)

Ja sam nešto drugo tražio na forumu i sad tek videh tvoj edit prve poruke/teme :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 11 Sep 2013, 01:49


sbotools је одлична алатка која управља инсталацијом програма слично нпр. портмастер-у на БСД системима при инсталацији портова...

Ко се окушао на БСД-у вероватно је приметио понегде позитивну разлику у функционалности програма инсталираних на овај начин у односу на инсталацију готових пакета.

Програм је детаљно објашњен (на енглеском) на матичном сајту, али укратко би то изгледало овако:

1. направи се и инсталира пакет са slackbuilds.org,

2. покрене се његова команда

Code: Select all

# sbosnap fetch
при првом коришћењу, а касније

Code: Select all

# sbosnap update
чиме се првобитно добија "стабло портова" тј. slackbuild скрипти, а касније се оно другом командом повремено ажурира,

3. након овога се већ могу градити и инсталирати пакети помоћу

Code: Select all

# sboinstall -r (назив програма)
при чему опција -r није обавезна (има их још), али ће вас поштедети непотребних питања на која би у супротном морали дати одговоре. Уколико се као опција команде зада -R, програм неће узимати зависности у обзир (али ће постављати беспотребна питања).

4. повремено, ради ажурирања пакета изграђених и инсталираних на овај начин, покрећу се команде

Code: Select all

# sbosnap update
и

Code: Select all

# sboupgrade -r
којом се ажурирају инсталирани SBo пакети.

Свиђа ми се овај приступ, ако сличан одговара БСД-у и то као једна од његових главних предности, нема никаквог разлога да се запоставља код Слека...



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 11 Sep 2013, 09:36


Titty Twister wrote: 4. повремено, ради ажурирања пакета изграђених и инсталираних на овај начин, покрећу се команде

Code: Select all

# sbosnap update
и

Code: Select all

# sboupgrade -r
којом се ажурирају инсталирани SBo пакети.

Свиђа ми се овај приступ, ако сличан одговара БСД-у и то као једна од његових главних предности, нема никаквог разлога да се запоставља код Слека...
Исправка, (помешао лончиће, било је баш касно када сам постовао) уместо наведеног провера ажурирања се уради са

Code: Select all

# sbocheck
за листу неажурираних пакета, a након тога

Code: Select all

# sboupgrade -r (naziv paketa)
за сваки неажурни пакет.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests