slackpkg+

Uputstva, saveti i trikovi

Moderator: Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 01 Dec 2014, 17:10


Ej vision, dobrodosao!
Da te prvo pitam dal si napravio upgrade sistema prije nego si to radio? Drugo me zanima kako i gdje si dodao tu opciju, zasebno il uz repo? I daj ako ti nije problem zaljepi cijeli conf! :beer:
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 34
Joined: 01 Dec 2014, 13:36

Post Napisano: 01 Dec 2014, 18:16


Pozdrav Yeti,

skoro pa sam i odustao za slackpkg+, tražio sam gdje sam mogao ali ništa što bi meni pomoglo;

Ne pitajte kako mi je palo ovo na pamet, gledam sad ponovo slackpkgplus.conf (po ko zna koji put danas) i komentiram liniju:

Code: Select all

#WGETOPTS="--timeout=5 --tries=1"
Radi! :grlj:
Sada ću još malo promijeniti u fajl i nadam se da je ovo riješeno!



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 01 Dec 2014, 19:34


Pozdrav i dobrodošao. :)
Vision wrote:Instalirao sam zadnji slackpkg+ i dešava se ovo gore.

Da ne bude zabune, dodao sam i workman repo a potom dodao opciju CHECKGPG=off (pa i da nisam, ne bi trebalo biti greške za ostale repoe - default)
Da, prilično čudno. Ako sve ostale aplikacije koje koriste mrežu rade, onda postoji mogućnost da je bug u slackpkg+. Ako je zaista tako (i ako si dobro proverio ostatak slackpkgplus.conf datoteke), onda je najbolja lokacija za prijavu buga ovde: ovde.

Mada, uvek postoji mogućnost i da se potkrala greška, bilo u slackpkgplus.conf, bilo u slackpkg.conf. :) U tom slučaju imaš nekoliko opcija. Možeš da nam uploaduješ obe konfiguracioni datoteke (slackpkg.conf i slakcpkgplus.conf), možeš da se obratiš direktno autoru na LQ ili možeš da zameniš tvoj slackpkgplus.conf sa podrazumevanim (sample datoteke iz /usr/doc/slackpkg+-verzija/). Naravno, neće ništa škoditi da pre toga još jednom pogledaš sve opcije u slackpkg.conf i slackpkgplus.conf.

Inače, kada nešto isprobavaš nije loše napraviti kopiju starije verzije kako bi imao mogućnost brzog povratka u slučaju da se nešto zezne. ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 01 Dec 2014, 19:36


Vision wrote:Ne pitajte kako mi je palo ovo na pamet, gledam sad ponovo slackpkgplus.conf (po ko zna koji put danas) i komentiram liniju:

Code: Select all

#WGETOPTS="--timeout=5 --tries=1"
Hm... Kakva ti je konekcija? :) Imaš li problema sa netom?



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 34
Joined: 01 Dec 2014, 13:36

Post Napisano: 01 Dec 2014, 20:32


tnx bocke,
bocke wrote:Kakva ti je konekcija? Imaš li problema sa netom? Ostale aplikacije koje koriste mrežu?
Wifi, evo baš danas sam veći paket dobio, sve radi ok - brzo, a ovo sa slackpkg+ msm da nije bug, jer sam instalirao i stariju verziju i isto se ponaša (default). Slackpkg.conf nisam dirao (samo sam vratio CHECKGPG=on)

Naravno da kopiram sadržaj i upoređujem ali tu nema ništa zanimljivog ;)
Ima ovdje:

Code: Select all

# slackpkg update gpg

2014-12-01 18:25:39 URL:http://ftp.df.lth.se/pub/slackware/slackware64-14.1/GPG-KEY [1572/1572] -> "/tmp/slackpkg.Rgm0Y4/gpgkey" [1]
2014-12-01 18:25:51 URL:http://slakfinder.org/slackpkg+/GPG-KEY [1823/1823] -> "/tmp/slackpkg.Rgm0Y4/gpgkey-tmp" [1]
gpg: key ED123FBC: "Matteo Rossini <zerouno@slacky.it>" not changed
gpg: Total number processed: 1
gpg:              unchanged: 1
2014-12-01 18:26:03 URL:http://taper.alienbase.nl/mirrors/people/alien/multilib/14.1/GPG-KEY [11137/11137] -> "/tmp/slackpkg.Rgm0Y4/gpgkey-tmp" [1]
gpg: key A75CBDA0: "Eric Hameleers <alien@slackware.com>" not changed
gpg: Total number processed: 1
gpg:              unchanged: 1
2014-12-01 18:26:15 URL:http://rlworkman.net/pkgs/14.1/GPG-KEY [3179/3179] -> "/tmp/slackpkg.Rgm0Y4/gpgkey-tmp" [1]
gpg: key FEA5B2FB: public key "Robby Workman <rworkman@slackware.com>" imported
gpg: Total number processed: 1
gpg:               imported: 1
gpg: no ultimately trusted keys found
2014-12-01 18:26:27 URL:http://taper.alienbase.nl/mirrors/people/alien/restricted_sbrepos/14.1/x86_64/GPG-KEY [11482/11482] -> "/tmp/slackpkg.Rgm0Y4/gpgkey-tmp" [1]
gpg: key A75CBDA0: "Eric Hameleers <alien@slackware.com>" not changed
gpg: Total number processed: 1
gpg:              unchanged: 1
2014-12-01 18:26:39 URL:http://taper.alienbase.nl/mirrors/people/alien/sbrepos/14.1/x86_64/GPG-KEY [11482/11482] -> "/tmp/slackpkg.Rgm0Y4/gpgkey-tmp" [1]
gpg: key A75CBDA0: "Eric Hameleers <alien@slackware.com>" not changed
gpg: Total number processed: 1
gpg:              unchanged: 1
2014-12-01 18:26:51 URL:http://repository.slacky.eu/slackware64-14.1/GPG-KEY [1760/1760] -> "/tmp/slackpkg.Rgm0Y4/gpgkey-tmp" [1]
gpg: key D153E90E: "Slacky.eu packagers (packages by Slacky.eu) <packages@slacky.it>" not changed
gpg: Total number processed: 1
gpg:              unchanged: 1
			Slackware Linux Project's GPG key added
Obratite pažnju na sekunde - tako je i kod update-a (oko 12sek čekanja - download ide brzo)
Onda sam ponovo u slackpkgplus.conf odkomentirao liniju i umjesto 5 stavio 12:

Code: Select all

WGETOPTS="--timeout=12 --tries=1"
(sve je radilo, a na manji broj nije već problem kao gore opisano).
Tako da msm ovo više nema veze sa slackpkg+ već nečim drugim.
Attachments
slackpkg.txt
(5.75 KiB) Downloaded 459 times



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 01 Dec 2014, 21:06


Sad onako jedno na buf ali u jednu ruku i razumno razmisljanje... Slackpkg prvo provjerava slack mirrore i gpg-e i update i to, pa onda ostali (rlw, alien) dolaze na red? Osim ako nema priority postavljen u slacpkgplus zar ne? Mozda mu je timeout zbog loseg ili sporog slack servera? Vision jesi probao mijenjat server? Ja imam ceski i uvijek mi je skroz ok sve radilo.. Probaj izmjenit pa mozda bude razlike..

Ovaj uvijek stavljam
http://odysseus.linux.cz/pub/linux/slac ... re64-14.1/" onclick="window.open(this.href);return false;
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 01 Dec 2014, 21:53


Sad čitam ispočetka tvoj odgovor i mislim da smo i ja i Yeti propustili nešto što si napisao. :)

Ako si postavio CHECKGPG na off zašto onda radiš "slackpkg update gpg"? ;)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 117
Joined: 18 Jan 2014, 18:02
Location: /home

Post Napisano: 01 Dec 2014, 22:54


bocke wrote:Sad čitam ispočetka tvoj odgovor i mislim da smo i ja i Yeti propustili nešto što si napisao. :)

Ako si postavio CHECKGPG na off zašto onda radiš "slackpkg update gpg"? ;)
@ bocke ja to nisam previdio ali sam bio u krivom filmu! :) Pitao sam ga u prvom postu dal je stavio chechgpg opciju globalno ili lokalno isto tako zato jer sam brzao sa citanjem, pise gore da moze koristiti slackpkg uz -checkgpg=off opciju, a ja mislio da se moze dodati u conf file uz mirror. Sad sam isao prucavati ispise sto je stavio i uvidio da sam bio u krivu, ali da slazem se da je nepotreno radit update gpg ako ga je stavio na off...

E sad kad smo vec kod toga, ja imam normalno workmanov repo i uredno mi pokupi gpg i uredno radi update, nikad nisam stavljao check gpg na off i nikad problema! Bez obzira sto pise da to ne radi i da bi trebalo staviti na off.. Jel to zastarjela informacija mozda, a u meduvremenu je omogucen gpg pa nitko nije obrisao iz conf filea te komentare? Dakle Vision na tebi je da probas i da nam javis! :)
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 34
Joined: 01 Dec 2014, 13:36

Post Napisano: 01 Dec 2014, 23:44


Yeti wrote:Sad čitam ispočetka tvoj odgovor i mislim da smo i ja i Yeti propustili nešto što si napisao.
to da ;) (Yeti, pogledaj u prvi kod koji je repo, a u zadnji gpg od workmanovog repoa)
@bocke
ovo za checkgpg=off - moguće da sam falio, ali možda i nisam jer sam prvo provao bez da gasim gpg.
kad sam ugasio gpg uradio sam

Code: Select all

slackpkg update
ali nije radilo (nisam pri kompu, ali msm da je slično kao gore izbacivalo grešku sa gpg - umjesto Warning pisalo je Fatal error :-/ )
Sad sve radi, ostaje mi još da neke sitnice instaliram i ima da uživam :azn:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 02 Dec 2014, 00:37


Moguće. Prema ovom prvom što si postavio deluje da si imao privremeni problem sa mrežom.

Code: Select all

wget: unable to resolve host address ‘slakfinder.org’
wget: unable to resolve host address ‘taper.alienbase.nl
wget: unable to resolve host address ‘repository.slacky.eu’
...
U 98% slučajeva ovakve poruke ukazuju na pucanje mreže. Slackpkg poziva wget. Ako wget tvrdi da ne možeš da nađe vezu (gornja greška), znači da nije problem do slackpkg ili slackpkg+, već je u pitanju ili pucanje veze ili problem sa DNS serverom. A ovo drugo se dešava jako retko bez ovog prvog. ;)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests