LUGoNS BarCamp №3

Opšte GNU/Linuks teme nevezane za specifičnu distribuciju. Novosti na stranoj i domaćoj FLOSS sceni.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 03 Feb 2014, 01:54


Pozivamo Vas na Treći LUGoNS-ov BarCamp, koji će se održati u subotu 08. februara 2014. godine na Fakultetu tehničkih nauka (FTN) u Novom Sadu, sa početkom u 11.00 časova u učionici 208 na drugom spratu. Treći LUGoNS-ov BarCamp se organizuje u saradnji sa katedrom za Električna merenja.

Primarni cilj LUGoNS-ovog BarCamp-a je povezivanje zajednica kako regionalno tako i internacionalno, druženje, hakerisanje, učenje i umrežavanje. Poseban naglasak je na jačanju i širenju zajednice, kao i mogućnost da kompletno okruženje ima mesto na kome bi se razmenjivala novostečena znanja i iskustva.

Za sve one koji su propustili Prvi i Drugi LUGoNS-ov BarCamp, imaju mogućnost da pogledaju predavanja koja se nalaze na adresi ftp://ftp.lugons.org/01_BarCamp_01122012/" onclick="window.open(this.href);return false; i ftp://ftp.lugons.org/02_BarCamp_23032013/" onclick="window.open(this.href);return false; .

Sve zajednice iz okruženja su više nego dobrodošle. Nadamo se da će nas biti u što većem broju.

Ulaz je SLOBODAN!

Raspored predavanja možete videti na zvaničnoj najavi —> https://events.lugons.org/?p=1385" onclick="window.open(this.href);return false;
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 08 Feb 2014, 12:46


Ja idem :) a za vas ne znam. Nadam se da ce biti jos slackwareasa jos tamo i uopste linuxasa... Kako je bilo recicu kad se budem vratio :grin:
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 08 Feb 2014, 13:33


Pozdravi nam društvo tamo :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 08 Feb 2014, 16:51


stereo wrote:Pozdravi nam društvo tamo :)
Najviše kernel_priest-a ;-)

Послато са куцаће машине Olimpija :beer:



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 08 Feb 2014, 21:26


Heh zavrsio se i barcamp broj 3
Ja sam izgleda tamo bio jedini zivi primerak koji koristi Slackware(nisam bas svakom zavirivo u laptop, al mi se tako cini :D )
Predavanja su bila ok, relativno solidna mada moram priznati da me je jedno i razocaralo al dobro, sta je tu je , ne mogu sva da budu extra .Takodje negativan komenta jer to sto smo se guzvali u maloj prostoriji iako je bila dostupna i jos veca sala...
Nezaboravno iskusto i naravno poneka svadja(vise zesca rasprava) kad se spomene buducnost FLOSS zajednice u Srbiji. :cheesy:

I tako.. to bi bilo to ukratko.
Evo i nekih slika loseg kvaliteta jer sam snimio kamerom sa mobilnog telefona.Ovo sto na nekim slikama ima malo ljudi to je sve snimljeno pred kraj jer sam ja naravno zaboravio da slikam. Btw samo da znate bila je puna sala.
Image Image Image Image
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Feb 2014, 23:17


Nisi bio jedini. Jedan držao i predavanje. :) Eno ti ga na slikama 1 i 2 pred tablom.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 09 Feb 2014, 00:04


Jel claz pred tablom? Zar on koristi slack? :)

Btw, sutra idem u BG i tamo sam u ponedeljak i utorak (do nekih 14h utorak) pa ako je neko raspoložen da plati kafu, radni doručak, palačinke...neka vika :)
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 09 Feb 2014, 00:13


Jeste c1az je ispred table, po rasporedu imao je dva predavanja.

Koristi nekad Slackware, nekad Arch i nekad Debian. Sve zavisi od potreba. Voli Slackware, na Arch se ponekad naljuti a koliko znam servere vozi pre svega na Debian-u.

Ako budem imao neki prevoz do Beograda u ponedeljak, javljam se dobrovoljno da donesem bar jedan prišivač sa mojom verzijom Slackware logoa :) A kad sam već toliko darežljiv plaćam i kafu i sokić i štrudlu :beer:
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Feb 2014, 10:15


Tuj. Za kafu uvek. :) S time da možda neću imati net baš tih dana. Nisam uplatio na vreme, a znam da znaju da "seckaju" kad uplatiš koji dan kasnije.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests