[REŠENO] magnet link ne radi u firefox-u preko KGet

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 18 Feb 2014, 13:58


Ovako, radi se o tome da mi magnet link ne radi ... Kada probam da skinem preko KGet torrenta on jednostavno izbaci ovu porukuImage
Sad probao sam da resim problem tako sto sam isao u firefox-u edit>preferences>applications>magnet>putanja do KGet
Desilo se nesto cudno , kada sam kliknuo na torrent KGet je prepoznao magnet ali firefox nije i izbaci onu poruku sa slike opet...
Da li je neko podesavao ovo i imao iskustva sa ovim? :huh:
The quieter you become the more you are able to hear.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 18 Feb 2014, 14:58


Ne koristim kget. Ali ne mislim da je do njega. Koristiš piratebay proxy koji nije funkcionalan. Idi direktno na piratebay.se (ako radi preko tvog provajdera) ili nađi funkcionalan proxy.

Evo i malo više informacija za neupućene (kao što sam i ja bio pre par minuta):
https://torrentfreak.com/pirate-bay-cen ... es-130204/" onclick="window.open(this.href);return false;



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 19 Feb 2014, 13:55


Jesi li pokušao sa KTorrent-om?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 19 Feb 2014, 15:05


bad63r wrote:Ovako, radi se o tome da mi magnet link ne radi ... Kada probam da skinem preko KGet torrenta on jednostavno izbaci ovu porukuImage
Sad probao sam da resim problem tako sto sam isao u firefox-u edit>preferences>applications>magnet>putanja do KGet
Desilo se nesto cudno , kada sam kliknuo na torrent KGet je prepoznao magnet ali firefox nije i izbaci onu poruku sa slike opet...
Da li je neko podesavao ovo i imao iskustva sa ovim? :huh:
To odakle si krenuo da preuzmeš torrent sasvim sigurno nećeš moći sa KGet torrent-om. Čak nećeš moći, govorim baš konkretno za tu stranicu, ni da preuzmeš torrent fajl sa svakim brauzerom. Sa Firefoksom ćeš morati kada se otvori torrent da sam ukucaš putanju, a moj predlog kada su u pitanju trorrent klijenti je Transmission.
Ako ideš na Transmission, ideš na odabir, /usr/bin/transmission-gtk
Evo u prikazima
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Na srednju opciju, znači (Get Torrent File) bi trebalo da ti u Transmission-u otvori direkto, verovatno je isto tako i u KTorrentu ako ti je zadaz kao default torrent klijent (samo na Choose... ideš na /usr/bin/ktorrent), mislim da će raditi (ovde nemam KTorrent jer sam momentalno na Fedori).



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 20
Joined: 16 Sep 2012, 11:19

Post Napisano: 19 Feb 2014, 23:33


ФФ, из мог искуства, не препознаје магнет линкове тако да ти и не нуди избор да покренеш дефалтну апликацију. У том случају решење је about:config па онда десни клик и из менија New > Boolean и network.protocol-handler.expose.magnet вредност false. Рестартујеш ФФ и онда би требало да ти понуди да изабереш апликацију.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 20 Feb 2014, 00:23


Resio sam problem preko Ktorrent-a ... Sad nista nisam dirao u FF osim sto sam podesio u Ktorrent-u da omoguci DHT.
Za sada radi :)
The quieter you become the more you are able to hear.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests