xfce4 -zorin margine ikona

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

offline

Posts: 2
Joined: 25 Feb 2018, 20:23

Post Napisano: 25 Feb 2018, 20:30


koristim linux zorin 12.2 lite , uz njega dolazi xfce4 okruzenje desktopa imam par pitanja al evo prvo :
dali neko zna kako da smanjim margine u gridu od ikona tako da mi ikonice dodju direkno odma iz ugla kao sto to izgleda na windowsu ?
problem se narucit primeti u razmaku od ikone do ikone ukoliko ikonice malo smanjimo pa mi je potreban i taj "space" prostor grida nekako skupit .



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 25 Feb 2018, 22:22


Mislim da to možeš postići pomoću gtk podešavanja. Za Gtk+ 2 to je ~/.gtkrc-2.0. Za Gtk+ 3 to je ~/.config/gtk-3.0.

Šta tačno uneti je možda najbolje da pitaš na Xfce mailing listi ili irc kanalu (ako znaš engleski). Imaš ovde više informacija: https://xfce.org/community.

A šta konkretno podrazumevaš pod "da mi ikonice dođu direktno odma iza ugla". Daj primer slike.



offline

Posts: 2
Joined: 25 Feb 2018, 20:23

Post Napisano: 27 Feb 2018, 20:36


engleski znam osnovno i bolje se snalazim sa citanjem neg pisanjem
odprilike to izgleda ovako (slika je sa neta):



a ja bi najradje da to izgleda ovako :



i da svestan sam da je ova obrada slike grozna ali mislim da ce se vidjet sustina pitanja



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 28 Feb 2018, 15:31


Shvatam. Pazi, ne postoji GUI za to. To se jedino može izmeniti putem RC fajlova. Ovde imaš par primera kako mogu da izgledaju te datoteke za GTK+ 2 i GTK+ 3 (Xfdesktop komponenta se može kompajlirati i kao GTK 2 i kao GTK 3):
https://forum.xfce.org/viewtopic.php?id=11621

Ne znam tačna podešavanja. Zato rekoh da probaš da postaviš pitanje u zvaničnim XFCE kanalima. Imaju i svoj forum. :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests