Freelancer

Ovo je mesto razonode i zabave. Ovde postavljajte teme nebitno kakve su sadržine.

Moderator: Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 19 Dec 2020, 08:37


Da pitam nešto ovako rano, pošto mi već danima ne da mira. Na mom sokaku održavam komšijama računare. Skoro sam osposobio jedan računar. Nagrada je došla u vidu palačinaka sa orasima i kremom. Pojeo sam tri. Da li je po ovom novom zakonu o porezu od 80%, koji se naplaćuje freelancer-ima, trebalo državi da odvojim dve palačinke sa orasima i kremom, ili je ipak ispravno što sam sve sam pojeo. I da li moj sokak uopšte potpada pod taj novi zakon? Nejasno mi skroz, pa me grize savest.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 19 Dec 2020, 11:31


Pod uslovom da palačinke nisu došle iz strane zemlje, nisi dužan da se prijaviš da zarađuješ kao freelancer, samim tim ne treba ni da prijaviš prihode.
Sa druge strane, ako imaš PC kliniku, kao doktor imaš pravo na čašt. Što je stručnost veća, veća je i čast. Svakako ne sme preći cenu od 2500 dinara. U tvom slučaju palačinke slobodno pojedi bez griže savesti.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 19 Dec 2020, 14:11


Ako je tako, onda da prijavim , i jednu pitu sa jabukama, domaće proizvodnje, ubrala komšinica jabuke iz svog dvorišta. I slatke kiflice, od domaćeg brašna iz Vojvodine. Uz gore navedene palačinke, vrednost pojedenog nije prešla 2500 rsd. Računari rade ko bonbonice, meni šećer u normalnim vrednostima. Zakonske odredbe na mom sokaku znači nisu prekršene.
Hvala lepo, ko pita ne skita.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 78
Joined: 01 Feb 2018, 11:37

Post Napisano: 21 Dec 2020, 12:41


Vrlo je jednostavno, ako je doprinos, odnosno nagrada pojedena, znaci da ga nema, a kada neceg nema, onda nema ni poreza :)
Jedino sto mozda moze da bude zabrinjavajuce je tvoj nivo secera, ali boze moj, zadovoljstvo nema cenu :D


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests