Windows 11 and Slackware 15 dual boot

Potrebna vam je pomoć pri instalaciji? U ovom forumu možete postavljati pitanja.

Moderator: Urednik


Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 129
Joined: 01 May 2012, 23:26
Location: 42,69 - 22,16

Post Napisano: 30 Jan 2022, 22:42


Zdravo,
rEFInd je rešio to što sam hteo. Paket sam morao da skinem sa zvanične lokacije i odradim instalaciju ručno, jer ova sa SlackBuilds-a nije htela.

1. VirtualBox takođe ne radi po default-u, pa ko ga koristi neka odradi, nakon instalacije : VBoxManage setextradata global GUI/UpdateDate never.

2. Kako često pristupam udaljenim računarima potrebno mi je nešto tipa TeamViewer ili AnyDesk.
I jedan i drugi moraju da se instaliraju, ručno, preko datoteka koje se skidaju sa njihovog sajta. TeamViewer je otpao jer mi je nakon nekoliko puta, već skratio sesiju tvrdeći da je ovo probna verzija. A u isto vreme ni on ne radi po defaultu. Tu postoji neverovatna stvar, da se ne sme ući na desktop preko runlevel-a 3, pa sam morao da automatizujem ulazak u grafičko okruženje. Na kraju i ne mogu ga koristiti zbog ograničenja.
Da bi AnyDesk radio, posle instalacije, sam utvrdio da mora računar da se restartuje. Kod njega copy/paste između udaljenog računara i host-a ne radi, ali postoji modul File transfer, koji je funkcionalan.
3. Ajde da dodam i činjenicu, da je moguće pokretanje enkriptovanih Western Digital ekesternih hard diskova tipa WD Passport. Samo pratite : https://github.com/0-duke/wdpassport-utils
4. Uspešno sam instalirao i drajvere za SCX 4824FN, preko bežične mreže i modula HPLIP koji se automatski pokreće sa Slackware-om. Pre toga skinuti drajvere sa HP sajta (HP je kupio Samsung deo poslovanja sa štampačima).

Sve u svemu, liči na funkcionalan i zaokružen sistem.
Pozdrav


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests