Viber problemi - Salix 15

Ovde možete predstaviti ili diskutovati o distribucijama baziranim na Slackware-u (Salix, Zenwalk, Porteus, itd)

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Oct 2022, 21:00


Ova varijanta je isto sa zvanične strane. Tamo je dostupan kao AppImage, DEB i RPM paket.

Meni automatski nudi AppImage kad uputim Firefox na https://www.viber.com/en/download/. DEB i RPM su opcionalno ponuđeni ispd glavnog "Download" dugmeta zajedno sa verzijama za MacOS i Windows.

Screenshot 2022-10-09 at 21-57-34 Download Viber.png

Izmena:

mana AppImage verzije da nema exit dugme, pa nije moguće isključiti ga na jednostavan način. Nije problem za one koji ga stalno drže uključenim.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 11 Oct 2022, 15:00


Rešio sam problem reprodukcije video klipova u Viberu.
Pri reprodukciji video klipa, na Viberu ,otvara se video plejer koji treba da pusti video klip. Kod Salixa je to Parole.
Kako pomenutom plejeru nedostaje kodek h264, video nije moguće pustiti. Pomenuti kodek je vlasničkog tipa i ne može se naknadno instalirati.
Salix dolazi sa po jednim programom za svaku kategoriju. Na neki način minimalistički dizajn.
Instalirao sam MPV multimedijalni plejer, MPV plejer je uspeo da otvori video klip. Za otvaranje ne traži h264 kodek.
Nisam čak ni instalrao multimedijalne kodeke , nije bilo potrebe.
Attachments
slika za forum.png



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 15 Oct 2022, 14:39


Ne dolaze svi plejeri sa podrškom za sve kodeke. Možda bi sve bilo u redu da si samo instalirao odgovarajući kodek?
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 15 Oct 2022, 15:21


stereo wrote:
15 Oct 2022, 14:39
Ne dolaze svi plejeri sa podrškom za sve kodeke. Možda bi sve bilo u redu da si samo instalirao odgovarajući kodek?
Salix ima taj minimalistički pristup, samo jedan program za jednu oblast. U multimediji je to Parole za video reprodukciju. Drugih programa nema. Slackware nasuprot tome ima gomilu programa u multimediji za puštanje videa, i tu nije bilo problema sa Viberom.
Kada se instaliraju kodeci, Viber puca, nešto mu ne prija od toga. Bez instaliranih kodeka, sve je u redu, otvori se MPV program za video reprodukciju i video se reprodukuje. SM Player takođe odrađuje posao korektno. VLC u pojedinim slučajevima ,ne otvori video.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 15 Oct 2022, 19:21


Nadam se da ću krajem nedelje imati više vremena da bacim malo pogled na Salix, zainteresovala me tematika iako sam ja rešio ono što je mene zanimalo :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 16 Oct 2022, 18:57


Ima nešto i do hardvera. Na novijim Nvidia grafičkim radi lepo, uz manje intervencije.
Dugi niz godina čuvam stari socket 775, praistorija, nema više ni na otpadu da se nađe. A meni interesantno da podržava najnovji distro iz 2022 godine. I radi sve kako treba. Potrudio sam se da nađem rešenje za Viber, i da sve to bude tip-top.
Par distribucija je još uvek u potpunosti funkcionalno na ovoj starudiji.
Na tvojim mašinama, koje su daleko savremenije, verovatno neće biti potrebe za ovakvim akrobacijama. Ukoliko ne bude radilo, biće to iz nekog drugog razloga. Tvoje grafičke podržavaju Vaapi, tako da, udri brigu na veselje.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 01 Oct 2023, 11:02


bocke wrote:
09 Oct 2022, 21:00
mana AppImage verzije da nema exit dugme, pa nije moguće isključiti ga na jednostavan način. Nije problem za one koji ga stalno drže uključenim.
Najnovija verzija je rešila ovaj problem. "Izađi" dugme je tu i funkcioniše.
exit.png
exit.png (6.96 KiB) Viewed 5480 times


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests