Salix-13.1

Ovde možete predstaviti ili diskutovati o distribucijama baziranim na Slackware-u (Salix, Zenwalk, Porteus, itd)

Moderator: Urednik


Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2171
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo

Post Napisano: 03 Jul 2010, 15:52


Prezueo sam ga juče, treba ga spržim te instaliram (ako nađem slobodan HD :grin:).

Kakva su iskustva, koliko je različit odnosno sličan sa  Slackwareom 13.1.
Neka kraća recenzija ako može od iskusnijih korisnika.

Mada već i sam mogu da zaključim da je dosta siromašniji od Slackwarea jel je instal "težak" svega 574 MG dok je Slackware 4.2 GB. A možda i grešim?



offline

Post Napisano: 03 Jul 2010, 20:59


Nisam nikad probao, probao sam samo par slackware derivata, sto verovatno i pise po forumu.
Verovatno ako je iso tako mali da je siromasniji od slack-a, ali moguce da u repozitorijumima ima paketa koje je moguce naknadno instalirati.
Sto se tice slackware DVD-a od 4.xGiB nisu to sve prekompajlirani paketi, na tom disku se nalazi i kompletan source za sve sto dolazi na njemu od software-a, nalaze se jezicki paketi koji stizu uz kde, slackbook, i jos po nesto.
Mislim da je ranije bilo 3cd-a paketa i to treci je bio extra onda ostalo source.


Who is online

Users browsing this forum: Claude User [Bot] and 0 guests